Літня пора для багатьох – час відпочинку, який частина людей намагається провести поза містом: в селі, на морі чи за кордоном. В Полтаві ж тим часом залишається квартира чи будинок з дорогоцінностями та побутовою технікою. Як не стати жертвами квартирних крадіїв і захистити від них своє помешкання, дізнавалися наші журналісти.
Цього року влітку квартирних крадіжок – в рази менше, запевняють правоохоронці. Пояснюють це тим, говорить речник обласної міліції Юрій Сулаєв, що в минулому році затримали декілька організованих злочинних груп, які займалися саме обкраданням осель громадян міста та області.
Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області:
"Нам вдалося знизити рівень крадіжок на 65,5%. Тобто, для порівняння, якщо брати 2010 рік, перше півріччя, включаючи літо, то було зареєстровано 785 квартирних крадіжок, на сьогоднішній день їх зареєстровано 271".
Найпростішим способом захисту своєї оселі від посягань зловмисників правоохоронці вважають встановлення сигналізацій службами охорони. На даний момент така послуга коштує від 90-та гривень на місяць, не враховуючи вартості обладнання. Деякі охоронні фірми здають таке обладнання у тимчасове користування. Таке задоволення наразі коштує від чотирьохсот гривень одноразово, плюс щомісяця необхідно платити встановлену абонплату. Якщо таких грошей немає, розповідає Юрій Сулаєв, то можна застосувати певні хитрощі у захисті квартир, особливо, коли від'їжджаєте на тривалий період часу.
Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області:
"Бажано, щоб люди, ну, по-перше, не розголошувати свій термін відсутності, доручити наглядати за квартирою потрібно своїм рідним, близьким, яким ви довіряєте, або сусідам, яким ви довіряєте. Треба попрохати сусідів, щоб вони забирали пошту з поштових ящиків, щоб вони заходили у квартиру, вмикали світло періодично, показували життєдіяльність в цій квартирі".
Головне, продовжує правоохоронець, зберігати гроші не вдома, а про всяк випадок, покласти їх на пластикову картку, а цінності залишити на збереження у спеціальних установах. Тоді, запевняє Юрій Сулаєв, точно повертатиметесь з відпустки у гарному настрої.
Що ж до замків на дверях, то тут Юрій Сулаєв з досвіду ділиться: тих, яких неможна відкрити, немає. Погоджується з ним і ключний майстер. Хоча він на камеру говорити відмовляється, але роз'яснює: все залежить від складності та часу відкриття замка для зловмисника. Так, говорить майстер, замок, який зачиняється на так званий «англійський ключ», стоїть у майже 80% дверей, а його можна відкрити звичайною шпилькою. Це, наприклад, найпопулярніші замки KALE, SUPERLOCK та інші. Ну, а найнадійнішими механізмами захисту оселі, підсумовує чоловік, є замки, що відмикаються ключами типу «метелик». Взагалі ж майстер радить: ні в якому випадку у двері не можна ставити замки одного типу.