Ремонтувати дороги в Полтаві повинні відповідно до певного графіку, ще раніше повідомляли в Шляхово-ремонтному будівельному управлінні, яке безпосередньо займається «латанням» полтавських автошляхів. Однак, вже друга половина літа, а цього графіка у готовому вигляді побачити так і не вдалося. Нагадаємо, в минулі роки вже у березні-квітні, ще до початку ремонтних робіт, з графіком латання доріг та переліком вулиць, які підпадали під це, можна було ознайомитися на сайті міської ради. Відповідно, призначений він був не тільки для спеціалістів, а й для пересічних полтавців.
Зараз же, як повідомили в прес-службі міської ради на наше прохання ознайомитися з графіком, з його доведенням до готового стану – певні технічні проблеми. А от Полтавський міський голова Олександр Мамай кількома днями раніше на прес-конференції журналістів запевнив: графік є, він – у підрядної організації. В ШРБУ нам ще більше місяця тому розповіли, що перелік вулиць, які підпадають під ремонт, дійсно існує, втім, не остаточний. Через деякий час на прохання його оприлюднити, в підрядній організації повідомили: графік знаходиться на затвердженні в управлінні ЖКГ. В останньому розповіли: документ ще не затвердили. Тим часом, поки графік на етапі формування, мер посилається на нього у вирішенні питань з проблемними вулицями. Такі є і у селищі Кобищани. Як ми повідомляли раніше, усі чотири вулиці цього населеного пункту включені до графіку ремонту доріг, втім, насправді ж заплановий ремонт тільки однієї. Міський голова ж Олександр Мамай дати чітку відовідь на питання, чому так, поки що не може...
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Якщо працівники ШРБУ сказали, то значить так воно і буде. Але якщо вони в графіку є, то ремонтуватися вони будуть".
Незрозумілим лише залишається остаточна відповідь: чи будуть таки ремонтуватися дороги на Кобищанах, чи ні?! Такий випадок з графіком ремонту – не поодинокий. Ми запитали у пересічних полтавців: за яким принципом, на їх думку, слід було б формували графік ремонту автошляхів міста.
Бліци:
- По-перше, це центральні, бо центр є центр, показова дорога, а взагалі потрібно ремонтувати між будинками.
- Центральні вулиці, а потім на околицях і в дворах обов'язково. А коли ремонтувати... Звісно ж не в час пік, а так щоб раніше і трудівникам краще, якби з 5 до 10 поремонтували
- Я думаю, що не тільки в центрі, особливо тут, як на Половки їхати, там така гармошка, ніяк машиною їхати, і далі при виїзді до траси, там взагалі, з однієї сторони відремонтували, з іншої ні.
- Напевно, з околиць потрібно починати, тому що на околиці ніколи не вистачає ні часу, ні грошей, а потім у центрі
Відсутність графіку ремонту доріг цього року – не єдина проблема. Так ще навесні міський голова Олександр Мамай заявляв, що 2011 буде витрачено на ремонт доріг найбільша в історії сума – 21 мільйон гривень. Пройшло лише трохи більше двох місяців, а на ремонт витрачено, за словами мера, лише два мільйона шістсот тисяч гривень.
Олександр Мамай, Полтавський міський голова:
"Хотілося і хочеться, щоб наші дороги були не гірші, ніж в інших містах України. На сьогодні ми освоїли 2,6 мільйонів, то, дай Бог, щоб ми до кінця літа освоїли 10 мільйонів".
Нагадаємо, що 11 мільйонів з виділених на ремонт доріг коштів на останній сесії міської ради перерозподілили на закупівлю нових тролейбусів. А ремонт полтавський доріг на безпреценденту суму відкладається – ймовірно, на наступний рік.