06 Листопада,
01:50

Поступальний рух вперед галузі охорони здоров'я Полтавщини

04 Серпня 2011 11:23   476
Полтавська область не входить до числа регіонів, що визначені як пілотні в питаннях реформування медичної галузі, але інтелектуальний потенціал і практичні напрацювання показують, що Полтавщина є активними учасниками цього процесу. Адже ще у 2004 році в області створено перший у державі Центр первинної медико-санітарної допомоги в місті Комсомольську.

На сьогоднішній день область має цілий ряд напрацювань, спрямованих на підвищення якості та доступності медичної допомоги, ефективності використання фінансових ресурсів, підвищення діяльності самої системи.

На підготовчому етапі з метою поступового здійснення структурних змін медичної галузі проведено ретельний системний аналіз кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення медичних установ Полтавщини, а також інвентаризацію лікувально-профілактичних закладів та моніторинг забезпечення населення медичною допомогою.

Підготовлено та затверджено план-графік реформування галузі охорони здоров'я області на 2010-2014 роки, який передбачає зміну мережі лікувальних закладів та системи фінансування, вдосконалення контролю якості надання медичної допомоги.

У кожному лікувально-профілактичному закладі району та міста області розроблено та затверджено довгостроковий план підготовки потрібної кількості фахівців сімейної медицини.

В Полтавській області підготували загальну карту-схему оптимізації мережі закладів первинної медико-санітарної допомоги, яку було доведено до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Сьогодні на Полтавщині працюють понад 500 лікарів загальної практики-сімейної медицини . 81,8% населення області охоплено наглядом сімейного лікаря (державний показник становить 40,54%). Функціонує 284 заклади та окремі структурні підрозділи сімейної медицини , 20 із яких відкриті в 2010 році, 8 - за шість місяців поточного року, 238 із згаданих установ працюють в сільській місцевості. Планується відкриття ще 60 амбулаторій в районах та містах області.

На черзі новий етап структурної перебудови - завершується підготовка до створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, районними радами трьох територій вже прийняті рішення про створення таких центрів.

Перед здійсненням оптимізації мережі закладів вторинної медичної допомоги проведено аналіз потреб та ресурсів, потрібних для її надання. Проаналізувавши структуру патології, показники захворюваності, смертності, розвиток демографічної ситуації, фахівцями розраховано оптимальну мережу і потужність стаціонарних установ області. На базі малопотужних та вкрай неефективних дільничних лікарень створюються амбулаторії сімейної медицини з ліжками денного перебування пацієнтів. Частину будівель передали під заклади соціального захисту. Так, у Кременчуцькому районі створено будинок матері та дитини для соціально неадаптованих жінок, у Полтавському та Зіньківському районах відкрито заклади для соціальної реабілітації наркозалежних, у Великобагачанському, Зіньківському, Решетилівському, Котелевському, Чутівському та Кременчуцькому районах функціонують територіальні соціальні центри. Реалізація тільки в Котелевському районі проекту з реорганізації дільничних лікарень дала можливість розділити медичну та соціальну допомоги і направити майже 300 тис. грн на покращення матеріально-технічного забезпечення медичних установ території.

Підготовлено проект та фактично розпочинають працювати за окремими напрямками (акушерство, травматологія) госпітальні округи. Для цього відпрацьовуються механізми міжбюджетних трансфертів.

Відбуваються зміни і на третинному рівні надання медичної допомоги. Оптимізовано ліжковий фонд обласної клінічної та обласної дитячої лікарень, розширено реанімаційні відділення цих закладів. Реорганізовано надання медичної допомоги вагітним та новонародженим.

Юридично розмежовано психіатричну та наркологічну службу.

В обласному Центрі профілактики і боротьби зі СНІДом введено в дію палату інтенсивної терапії та паліативної допомоги в боксованих ліжках, а на базі стаціонарного інфекційного відділення закладу впроваджено надання замісної підтримуючої терапії потребуючим хворим на період лікування. Стаціонарне лікування хворих на СНІД проводиться в сучасному стаціонарному відділенні, а лабораторна діагностика повністю відповідає всім стандартам Європейського рівня.

З метою інтенсифікації лікувально-діагностичного процесу та його економічної доцільності здійснюється аналіз діяльності кардіологічної, онкологічної, венерологічної служб. Проведено роботу з централізації лабораторної та діагностичної служби області.

В процес лікування активно впроваджуємо інноваційні та інформаційні технології.

Головне управління охорони здоров'я Полтавської ОДА ставить перед собою завдання відпрацювати чітку відповідність об'єктивності та професійної довіри між вторинним та третинним рівнем надання медичної допомоги.

Процеси реформування в області проводяться виключно на підставі ретельного аналізу кадрового, фінансового, матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я.

Ведеться інформаційна кампанія із залученням засобів масової інформації щодо роз'яснення серед населення та медичних працівників шляхів реформування галузі охорони здоров'я. Без інформаційної підтримки медична реформа неможлива.

Медицина на Полтавщині є справді пріоритетною галуззю. В усіх починаннях є розуміння, підтримка і допомога керівництва області.

Органами влади та місцевого самоврядування міст та районів області спільно з медичними працівниками та громадськістю реалізовується комплекс заходів на шляху реформації та оптимізації діяльності сфери охорони здоров'я Полтавщини.
Міністерство охорони здоров'я України
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1354
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1081
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1131
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   736
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   706
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   694
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   650
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   681
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   806
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   653
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок