Майже на кожній вулиці баки для сміття вже ледве можна знайти у самому смітті. Хто у місті несе відповідальність за такий стан речей - розбиралися наші кореспонденти.
Чисте місто справа кожного. За вивіз сміття з баків відповідає КАТП-1628, майданчиками під ними опікуються ГЖЕДи або голови ОСББ. І нарешті наглядає за всім інспекція по контролю за благоустроєм та санітарно-екологічним станом міста.
Не дивлячись на таку кількість відповідальних, Полтава перетворюється на суцільне сміттєзвалище. Останнім часом звичайною у нашому місті стала картина, коли контейнери для сміття сховані у самому смітті.
Бліци:
- По місту звертаю увагу, що повні баки. Раніше такого я не бачила.
- Там де я проживаю на Подолі теж жахливо. Переповнені самі баки, і біля баків сміттєзвалище. Говорили, що поставлять баки, та буде чистіше, і все одно і біля баків і поруч сміття.
Люди шукають винних.
Бліци:
-Комунальні служби так працюють.
- А як працюють?
- Так. Все на місці сміття лежить.
Дехто закидає і самим полтавцям у такому відношенні до чистоти рідного міста. Інші говорять, що несвоєчасний вивіз сміття, це не тільки неприємно, але й взагалі небезпечно.
Бліц:
- Я вважаю, що систематично. Трішки накопичелося і вивозьте, щоб там гидоти ніякої, щоб змії не водилися. Ми створюємо всі умови для щурів та всього.
- Сміття, діти гуляють, комахи, сморід. Треба, щоб вивозили, прибирали частіше.
А поки полтавці звинувачують комунальників, працівники КАТП-1628, а саме ця організація опікується вивозом сміття, пропонують людям трішечки перетерпіти. У літньо-осінній період, як пояснив нам начальник експлуатаційного відділу підприємтсва Петро Бедак, через консервування, попит на кавуни та інші фрукти і овочі кількість сміття завжди збільшується. Служба ж продовжує працювати у звичайному режимі.
Петро Бедак, начальник відділу експлуатації КТП 1628 (телефоном):
"Графіки існують і працюють, і практично намагаємося дотримуватися їх. Якщо збій іде, то все одно раз на добу контейнери звільняємо у будь-якому разі. Будь-то не о 10 годині, а о 14, то все одно сміття вивозиться".
Своє завдання КАТП-1628 виконує справно, підтверджують нам і у інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста. І нвголошують - сміття біля контейнерів - це вже не парафія Катпешників.
Ігор Рябко, в.о. заступника начальника інспекції по контролю за благоустроєм,санітарним та екологічним станом міста:
"КАТП-1628 організація не вивозе. Вона обслуговує лише контейнери і згідно почасового графіку виконується очистка цих контейнерів".
За сміття навколо баків, пояснює Ігор Рябко, взагалі відповідає ЖЕО чи ОСББ, або завод чи підприємство на території якого знаходиться майданчик під сміттєві баки.
А за викидання сміття поруч з баками людей повинні штрафувати. Штраф складає від 350 до 1360 гривень. Чи налякає така сума полтавців і що робити, якщо викидати окрім як поруч баків нікуди – питання залишається відкритим.