Тепер всіх людей яких приймають працівники міліції чи швидкої в нетверезому стані розсилають по лікарнях, наркодиспансерах, та відділках міліції. Чи потрібні зараз витверезники та як без них живеться медикам та міліціонерам дізнавались журналісти Студії "Місто".
Після прийняття в 1999 році рішення Верховної Ради України про закриття ветверезників, людей у нетверезому стані направляють до різних закладів, відповідно до ступеню сп'яніння. Останній лікарі жартівливо називають тваринними назвами. Перша стадія – павлін, це коли людині весело і все подобається, друга стадія - лев, коли людина або агресивна або задумлива, третя стадія - свиня, зрозуміла без слів, а 4 - стадія - деревина - це вже комовий стан пацієта. Людей з середнім ступенем сп'яніння направляють до медзакладів, а вже тут, говорять лікарі, вони завдають масу незручностей.
Андрій Дзюба, лікар-терапевт:
"Людина в стані алкогольного сп'яніння різної тяжкості відрізняється від звичайної своїми поведінковими реакціями, і такій людині діагноз поставити дуже важко".
Для сусідів по палаті захмелілий теж може створити масу незручностей.
Андрій Дзюба, лікар-терапевт:
"Сусідам по палаті такі паціенти доставляють просто казкові враження, впритул до того, що можуть йти в туалет просто в кімнаті. Встає людина, не розуміє де вона знаходиться, вона хоче зробити собі комфортно, вона робить".
І таких історій кожен лікар може розказати достатньо. Андрій Дзюба говорить: потрібно створювати спеціальні реабілітаційні заклади, а не направляти людей в лікарні. Подібні заклади в нашому місті є. Обласний наркологічний диспансер проводить повний курс лікування, починаючи протвереженням і закінчуючи роботою психологів.
Сергій Косиченко, завідувач 4 стаціонарним відділенням обласного наркологічного диспансеру:
"Те, що є зараз від отверезвлення до психологічної реабілітації - це ідеальна система, друге діло що потрібне фінансове удосконалення".
До міліції ж п'яні потрапляють лише коли порушують правопорядок. Вони сплачують штраф і йдуть до дому.
Полтавці ж говорять: витверезні заклади їм не потрібні, а більшість взагалі цим питанням не переймаються.
Бліци:
- Я нічого не можу сказати, я з цим не стикався і ніколи там не був.
- На даний момент відпала потребність в таких закладах, люди розуміють проблему алкогольної залежності. Я думаю на даний момент це вже не актуально
- Я думаю не потрібні
- Я думаю, що так, а може й ні я не знаю.
Факт залишається фактом – витверезників немає, а з павлінами, левами та свинями продовжують справлятися медики, наркологи та міліціонери.