Кожного дня на автошляхах нашої держави трапляється більше 10 дорожньо-транспортних пригод, в яких травмуються та гинуть люди. Дуже прикро бачити статистику дорожньо-транспортних пригод, а ще гірше бачити серед травмованих та загиблих наших наймолодших громадян – дітей.
Існують різні ситуації за яких учасниками ДТП стають діти, будь-то пішохід, велосипедист, пасажир, а іноді навіть водій автомототранспорту.
Лише з початку 2011 року на дорогах Полтавщини сталося 22 дорожньо-транспортні пригоди за участю дітей-пасажирів, у яких травмовано 20 дітей та 2 дитини загинули.
Розглядаючи проблему дорожньо-транспортних пригод за участю дітей-пасажирів, слід відзначити, що відповідальність за травмування у таких випадках повністю лягає на водіїв – батьків, родичів чи інших осіб, які доглядають дитину.
Одним із заходів безпеки дитини-пасажира є дитяче автокрісло. Обираючи вказаний захід пасивної безпеки радимо, перш за все, звертати увагу на його відповідність загальним вимогам безпеки.
Перш за все, дитяче авто крісло має відповідати віковій групі дитини. Обов'язково варто звернути увагу на наявність регулювання висоти і ширини спинки дитячого автокрісла, кута її нахилу, довжини подушки крісла, висоти бічної підтримки, підголівника, а також фіксаторів ременів безпеки, які в сукупності дозволяють налаштувати крісло індивідуально.
Обираючи дитяче автокрісло, слід встановити його в автомобіль, а потім пристебнути дитину. Таким чином Ви зможете об’єктивно оцінити всі експлуатаційні параметри: зручність посадки, простоту зняття-встановлення та пристібання.
За європейською класифікацією, всі дитячі автокрісла розділяються на п'ять груп, в залежності від ваги і віку малюка:
група 0– від 0 до 13 кг, або від народження до 1 - 1,5 року;
група 0 – 1від 0 до 18 кг, або від народження до 4 років;
група 2 і 3– від 15 до 35 кг, або до 10-12 років, коли дитина досягає росту 140 см;
група 1-2-3, або від 1 до 12 років (за ростом - до 140 см).
Пам’ятайте, комфортне розташування малюка в автомобільному кріслі не тільки убезпечить його життя, але й дозволить водію безперешкодно сконцентруватися на управлінні автомобілем.
За недотримання заходів пасивної безпеки, яким в даному випадку являється дитяче крісло, стаття 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає попередження. Лояльний характер адміністративного стягнення свідчить про те, що законодавець закликає до усвідомленого ставлення батьків та осіб, що їх замінюють до безпеки дітей, за яких вони несуть не тільки моральну, але й юридичну відповідальність, наслідки якої, залежно від обставин, можуть бути значно серйознішими.