З такою проблемою до нас звернулися мешканці, які турбуються за рівень освіти своїх дітей. Таке рішення міської влади спричинене недостатнім фінансуванням освітньої галузі . І проводячи таку оптимізацію навчання - говорять батьки- міська влада фактично жертвує повноцінною освітою учнів для виконання фінансового плану. Посадовці ж обіцяють - якість освіти не зміниться. Детальніше в наступному сюжеті.
У більшості Полтавських шкіл іноземні мови тепер вивчатимуться всім класом, а не по підгрупах. В законі про освіту йдеться на групи має здійснюватись при наявності в класі більше 28 дітей. Але також зазначається: підгрупи не повинні бути меншими ніж по 8 дітей в кожній. Полтава ж має школи, які забезпечені дітьми лише на третину. Тому поділ на групи є надто затратним для шкіл, які й так не вкладаються в планове фінансування, говорить заступник міського голови Світлана Порохня.
Світлана Порохня, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів:
"У нас є такі школи де наповнюваність від проектної потужності складає по 32%, по 40% і лише 4-5 шкіл де заповнюваність співпадає з проектною потужністю".
Заступниця продовжує: причина відміни поділу на підгрупи – в недостньому фінансуванні з боку держави. В цьому році з державного бюджету на освіту в області виділено на 11 мільйонів гривень менше, ніж в попередньому. Для Полтави ця сума була доповнена з міського бюджету, але через подорожчання енергоносіїв, рівня минулорічного фінансування на рік поточний вже не вистачає, говорить заступниця мера, і тому аби зекономити кошти, не зводити та не закривати малокомлекті школи, міська влада проводить оптимізацію навчання.
Світлана Порохня, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів: "Десь зводимо групи продовженого дня, десь відміняємо поділ на групи іноземної мови. Десь проводимо інші шляхи оптимізації".
Таке непопулярне рішення влади турбує батьків. На камеру вони говорити відмовились та в розмові зазначили: така оптимізація може позначитись на рівні знань їхніх дітей. Проте, Світлана Порхня обіцяє: на навчальному процесі це не відіб'ється. Просто вчителям доведеться докласти трохи більше зусиль аби надати необхідний рівень знань всьому класу. Як позначиться на освіті школярів ця спроба міської влади зекономити кошти, буде видно вже в кінці навчального року.