Мова про розірвання шлюбів. У РАЦСі все пояснюють законодавчими змінами, через що і маємо менші цифри. Психологи ж навпаки: цифру збільшують, апелюючи до існування так званих громадянських шлюбів, облік розірвання яких ніхто не веде. Тему продовжують журналісти Студії "Місто".
За даними Головного управління статистики нашої області, полтавці із січня по червень поточного року вдвічі менше розлучилися. 235 розлучень за звітній період у 2011-му проти 587-ми у році минулому. У Київському відділ РАЦСу таке різке зниження розлучень пояснюють законодавчими змінами.
Олена Чаленко, начальник Київського відділу РАЦС м. Полтава:
"Це пов'язано із тим, що у липні минулого року відбулись законодавчі зміни. І відтепер розірвання шлюбу, яке здійснюється через судове рішення є остаточним".
Тобто відтепер, пояснює Олена Чаленко, у відділах РАЦС розлучають подружжя лише за взаємної згоди подружжя і якщо вони не мають дітей віком до 18-ти років.
Олена Чаленко, начальник Київського відділу РАЦС м. Полтава:
"Тоді відповідно державна реєстрація про розірання шлюбу не складається. Тому і загальні цифри виходять менші".
Психологи ж схиляються до того, що кількість розлучень не зменшилась, а навпаки – зросла. До офіційних розірвань шлюбу вони ще додають розрив у відношеннях тих пар, які жили у так званому цивільному шлюбі.
Втім, переконують, розірвання шлюбу(офіційне чи ні) – для людини це своєрідне вирішення проблеми.
Марина Горулько, психолог ПМЦСССДМ:
"Якщо він осмислений, пройшло немало часу, коли рішення було прийняте, тоді розірвання шлюбу це вихід. В іншому випадку, коли момент відбувся миттєво, емоційно - тоді замислюються, що все могло бути по-іншому".
Священнослужителі ж на питання розірванню шлюбу дивляться із іншого боку.
о.Василій, священик:
"Традиція укладання шлюбу нині є просто абсурдною Ті ж суди. які потім розлучають людей тому. що не зійшлися характерами, церква цього не робить. якщо люди вінчані. Ну як це - спочатку сходились характерами, а потім ні?".
Якщо ж розглядати це питання в повноті, продовжує священик, то церква може дати дозвіл на розірванню шлюбу лише за певних умов. Перше – це зрада чоловіка чи жінки за умови, якщо друга сторона не може цього вибачити.
о.Василій, священик:
"Другий випадок - це якщо помирає хтось із подружжя - логічно. коли церква дає дозвіл на розірвання шлюбу і дозволяє укладати його ще раз і навіть вінчатися. І третій - коли хтось із подружжя не виконує своїх сімейних обов'язків".
Втім, до питань розлучень церква відноситься із усією суворістю, тому проводить окремі бесіди із подружніми парами. В сучасному світі ж на допомогу тим, хто все ж прагне зберегти шлюб – психологи і центри підтримки сімей.