Саме із таким проханням до редакції Студії «Місто» звернулись полтавці, які нині перебувають на обліку у центрі зайнятості. За словами мешканців міста, їм не виплатили так звану допомогу по безробіттю. А от у центрі зайнятості, на який власне нарікають, все згідно з буквою закону: проплати є, втім, здійснюються вони подекадно.
Владислав розповідає: нині – безробітний. Перебивається зараз громадськими роботами. Втім, від такої картини і супутнього фінансування не радіє.
Владислав Голішевський, мешканець м.Полтава, безробітний:
"Є такий момент. Можливо, проблеми в бюджеті міста чи в самому бюджеті - але так, виплачують, нічого".
Складність ще і в тому, продовжує чоловік, що на обліку у центрі зайнятості нині перебуває його дружина, яка не отримує грошей.
Владислав Голішевський, мешканець м.Полтава, безробітний:
"На 91 день вона мала отримати допомогу. Але грошей так і немає".
Очільниця міського центру зайнятості говорить: матеріальне забезпечення, яке ми звикли називати допомогою по безробіттю, призначається із урахуванням багатьох чинників – загальний страховий стаж, стаття звільнення із останнього місця роботи, розмір зарплати.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
"Про визначення розміру матеріальної допомоги кожній людині говориться індивідуально. Сама ж сплата відбувається по приходу людини до центру зайнятості впродовж однієї декади".
Станом на сьогодні, зазначає Оксана Попова, жодних затримок із виплатами немає.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості:
"На сьогоднішній день нами проведена виплата за другу декаду серпня і безробітні громадяни можуть отримати кошти. Стосовно третьої декади серпня направлена відповідна заявка на фінансування".
Загалом же, аби гроші потрапили на руки, діють за наступною схемою: від міського до обласного центру зайнятості подається заявка на фінансування. Звідти – до державного центру, а вже потім – перерахування до банківських установ.