Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль з представниками виконавчої влади регіону обговорювали легалізацію заробітної плати як шляху додаткового фінансування пенсійного бюджету. Скільки грошей не вистачає для пенсійних виплат в області, знають кореспонденти Студії «Місто».
На порядку денному селекторної наради заступника очільника області та представників виконавчої влади регіону– питання легалізації заробітної плати як дієвого джерела збільшення пенсійного бюджету. На сьогоднішній день на Полтавщині потреба для виплати пенсій покривається надходженнями у Пенсійний фонд тільки на 50 %. Щомісяця до виплат необхідно 600 млн. гривень, недостає 300, говорить начальник Пенсійного фонду в області Валерій Руденко.
Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області:
"Гостро стоїть питання наповнення пенсійного бюджету і пошуку додаткових джерел фінансування. Підвищення соціального тиску шляхом зростання податків у Пенсійний фонд визнано неправомірним".
Дієвий спосіб наповнення пенсійного бюджету, продовжує Валерій Руденко, – виведення з тіні заробітної плати. Полтавська область вже зробила перші кроки на цьому шляху і першою в Україні створила спеціальну групу, яка займається координацією даної роботи.
Валерій Руденко, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області:
"За 8 місяців поточного року і минулий рік легалізовано 3,5 тисячі робочих місць, а це досить солідне поповнення пенсійного бюджету. З метою детінізації зайнятості органами фонду надані матеріали 9 166 суб'єктів господарювання, які порушують законодавство про працю".
Це вже певні зрушення, наголосив очільник, але для остаточного вирішення проблема легалізації потребує співпраці Пенсійного фонду та виконавчих органів на місцях.