Спеціальна комісія УМВС, створена з метою перевірки факту, викладеного в публікації Сергія Андрушко «Журналістам СТБ заборонили знімати посеред вулиці в Миргородському районі» завершила свою роботу.
Сержанту міліції, інспектору патрульної служби, який став героєм відеоролику, розміщеного в мережі Інтернет, оголосили догану за непрофесійні дії, які представники ЗМІ розцінили як «заборону проводити зйомки». За некоректність підлеглого командиру взводу патрульної служби оголосили зауваження, а начальника сектору охорони громадського порядку Миргородського міськвідділу – попередили.
Як пояснює власне сержант міліції, отримавши інформацію від голови сільради про нечемну поведінку невідомих осіб, які здійснювали відеозйомку 7 серпня 2011 року на святі селища Ромодан Миргородського району, він не мав наміру заборонити зйомку, а лише «по-людськи попросив її припинити». Тим не менше міліціонер визнає, що, спілкуючись із ними, добрав недоречне пояснення причини, через яку їм необхідно це зробити.
У свою чергу окремі мешканці селища, які були очевидцями розмови між сержантом міліції та журналістами, у тому числі й голова Селищної ради, вважають, що міліціонер став на захист інтересів громади.
Насамперед вдячні правоохоронцю представниці прекрасної половини Ромодану, які гніваються на поведінку чужинців, котрі, як говорять вони, зіпсували настрій людям, що прийшли на найбільше свято селища за останні декілька років. Зі слів голови сільради та очевидців інциденту, завдяки своєчасному втручанню правоохоронця, якого він особисто попросив навести лад, вдалося упередити серйозну конфліктну ситуацію, яка назрівала між «журналістами» та місцевими чоловіками.
Як з’ясувалося, мешканці селища, а також сусідніх сіл, які з’їхались на грандіозне свято районного значення, влаштоване районною Держадміністрацією та Південною залізницею, яка профінансувала відкриття у Ромодані дитячого майданчику, бачили більше, ніж користувачі Інтернету. Зокрема, голова сільради та інші очевидці події відзначили, що на відміну від представника міліції, який пред’явив службове посвідчення особам, котрі представились журналістами, чужинці цього не зробили. Власне про те, що «свято зіпсували» саме журналісти, місцеві мешканці дізналися тільки після виходу у світ публікації, яка набула широкого розголосу.