Осінь – час збирання урожаю і ... опалого лится. Останнього достатньо збирається не тільки у парках та скверах міста, але і у приватному секторі. Задля пришвидшення процесу утилізації деякі із полтавців опале листя просто спалюють. Дехто із полтавців вже відчув цей сморід на собі.
Бліци
- Ні, у нас у дворі точно не палять, а там - не знаю, я дома сиджу
- Коли збирають урожай, збирають бадилля, просушують його і палять у приватному секторі
- Декілька років тому, пам'ятаю, глибокою осінню палили, нині поки що ні
Не на камеру полтавці говорять: спалювати листя їх сусіди полюблять ввечері чи вночі. Лідером у питанні несумлінності вже не перший рік залишається саме приватний сектор – Кобищани, Рибці, Вороніна, Климівка, район вулиці Сакко і Правди. Втім, лише по місту інспекція з контролю по благоустрою вже виписала більше 20-ти протоколів щодо спалювання листя.
Віктор Новохатько, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста:
"Трапляються випадки із керівниками підприємств, наприклад, минулого тижня по вулиці Автозаводській у нас був рейд, так там начальник наказав своєму двірнику саме спалювати листя. Одразу і виписали протокол. Однак, такі випадки поодинокі".
Для тих, хто не чув чи не знає, – спалювати листя на території міста категорично заборонено. Якщо його небагато, можна просто викинути чи викликати машину КАТП-1628, яка утилізує цей і інший непотріб.
Віктор Новохатько, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста:
"Спалювати листя на території Полтави заборонено згідно з діючими правилами благоустрою, що були прийняті на сесії міськради. Штраф у випадку цього порушення складатиме від 340-ка до 1700 гривень в залежності від статусу людини".