4 жовтня в галереї мистецтв відбулося нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», який проводиться під егідою Держспоживстандарту України. Вже восьмий рік поспіль діти з різних куточків нашої області спробували виразити своє бачення ситуації на споживчому ринку та уявлення, якою має бути якісна продукція, за допомогою олівців та фарб.
Як відомо, мета конкурсу: сприяти формуванню у свідомості наймолодших споживачів нашого суспільства асоціативного уявлення про якісну, безпечну продукцію та популяризувати рух за підвищення якості життя. Адже саме в дитинстві закладається подальше світосприйняття людини, її ставлення до оточуючих, рівень загальнолюдських цінностей. Тож наше з Вами майбутнє напряму залежить від того, якими ми зуміємо виховати, тих, хто зараз сидить за шкільними партами чи лише збирається йти до школи.
Позмагатися мали змогу всі бажаючі віком від 5-ти до 17-ти років. Оцінювання робіт проводилося в трьох вікових підгрупах: молодшій (вік учасників – 5-8 років), середній (9-12) та старшій (13-17), а також у трьох номінаціях: «Я пізнаю якісну продукцію», «Ми – архітектори якісного світу», «Кращий плакат на споживчу тематику».
Цьогоріч до державного підприємства «Полтавастандартметрологія» надійшло 152 малюнка. Серед юних митців – вихованці 12-ти навчальних закладів області, зокрема, Полтавської, Кременчуцької та Комсомольської дитячих художніх шкіл, Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв», приватного позашкільного навчального закладу «Дитяча школа художньої творчості «Віка»», творчого об’єднання «Студія образотворчого мистецтва Будинку дитячої та юнацької творчості м Кременчука», класу образотворчого мистецтва Миргородської дитячої музичної школи імені А.П Коломійця, відділення образотворчого мистецтва Кобеляцької дитячої музичної школи, Полтавського національного ліцею № 1 імені І.П. Котляревського, ЗОШ №26 м. Полтави, студії образотворчого мистецтва «Соняшник» (Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості), Градизької загальноосвітньої школи. Найактивнішими виявилися юні художники з Полтавської дитячої художньої школи, вони представили на суд журі відразу 28 робіт.
Очолив регіональне конкурсне журі генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Віктор Мирунко, також до його складу увійшли: Володимир Терещенко – завуч Кременчуцької дитячої художньої школи, Оксана Семер’янова – директор Полтавської дитячої художньої школи; Світлана Бочарова – фахівець Полтавського художнього музею (галереї мистецтв ім. М. Ярошенка) Наталія Сташкевич – керівник студії образотворчого мистецтва «Соняшник» (Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості) та Наталія Юрчишина начальник відділу організаційного запезпечення виробництва ДП «Полтавастандартметрологія».
Вони взяли до уваги не лише рівень володіння технікою виконання, а й актуальність та повноту розкриття теми, охайність роботи, творчий підхід автора до її виконання. Здебільшого юні художники присвятили свої твори актуальним проблемам безпеки харчування та улюбленим торговельним маркам, продукцію яких вони вважають якісною. Малюнки були досить різноплановими: від «гри на контрасті» позитиву і негативу до найнесподіваніших образів та форм. Влучні лозунги, колоритні персонажі переконливо довели, що діти, зазвичай, сприймають світ значно тонше й чутливіше за дорослих.
Отже, визначити найдостойніших було справою нелегкою. Проте, після довгих суперечок регіональне конкурсне журі таки обрало 27 робіт, які посіли призові місця відповідно до номінацій та вікових підгруп. Додатково заохочувальними призами відзначено ще 3-х учасників.
Втім, лише 8 найоригінальніших та найбільш майстерно виконаних робіт, які вибороли перші місця, поїдуть до столиці, щоб взяти участь у загальнодержавному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», на переможців якого чекають нагороди від Держспоживстандарту України та цікава культурна програма в рамках Європейського тижня якості. Серед них „Я хочу жити в якісному світі” Артема Гнойового з Кременчуцької дитячої художньої школи, „Молочна ферма” Євгенії Федорець з Кобеляцької дитячої художньої школи, „Краще самому готувати, ніж здоров’я лікувати” Наталії Підковирі з Полтавської дитячої художньої школи, «Хочу, щоб розквітало рідне село» Віталія Задорожного з Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв», «Відродимо українські традиції» Анни Цимбалюк з Полтавської дитячої художньої школи, «Переможемо неякісні продукти» Максима Білоконя з Полтавської дитячої художньої школи, «Полтавська Джерельна – візитівка Полтави» Варвари Голик з Полтавської дитячої художньої школи, «Шукай якість» Ганни Гречановської з ліцею №1 м. Полтави.
Усім призерам конкурсу вручили подарунки, придбані за кошти ДП «Полтавастандартметрологія», а це все, що необхідно художнику-початківцю, аби розвивати свої творчі здібності в подальшому: різноманітні фарби, олівці, фломастери, пензлі і таке інше. Почесні грамоти отримали й педагоги, які виховали юні обдарування.