Система кредитування в Україні може зазнати значних змін. Ім'я їм – новий Закон України «Про захист прав кредиторів та споживачів фінансових послуг». Він передбачає по-новому розставити пріорітети у відносинах кредитор-позичальник.
Правознавець Віталій Нікіпєлов говорить: новий Закон виключає можливість введення в оману людини, яка бере кредит. Коли він набере чинності, відзначає чоловік, банки не матимуть права формулювати кредитний договір складною мовою, а також виносити важливі його частини у додатки. Обмежать банківські установи і у встановленні кредитної ставки: вона буде або ж фіксованою, або ж обмежена таким чином, щоб людина, яка взяла кредит, була захищена від її різких змін. Вилучають, продовжує Віталій Нікіпєлов, і кримінальну відповідальність за надання недостовірної особистої інформації при отриманні кредиту. Особливо зазнають змін кредити під заставу нерухомості.
Віталій Нікіпєлов, правознавець:
"Банк може тепер без подання позову до суду в разі порушення договору про виконання умов звернути стягнення на майно, тобто, взяти собі його у власність, і для цього потрібно тепер не позов до суду, а виконавчий напис нотаріуса. Але це не означає, що це є автоматичне виселення, тобто, банк стає власником".
Для примусового ж виселення з помешкання, підсумовує чоловік, все-одно потрібне буде рішення суду. Крім того, жодне рішення такого характеру в Україні без виконавчої служби не виконується. Пересічні полтавці до нового Закону ставляться насторожено, адже впевнені: все-одно банки знайдуть шпарину для збагачення, а держава людей від цього не захистить.
Прийнятий же Верховною Радою Закон України «Про захист прав кредиторів та споживачів фінансових послуг» вступить у дію з моменту його публікації в офіційному виданні.