21 жовтня відбулося чергове засідання штабу Мінагропродполітики України з моніторингу за цінами на агропродовольчому ринку у 2011-2012 маркетинговому році у форматі селекторної наради.
Заступник міністра – керівник апарату Міністерства аграрної політики та продовольства України С.І.МЕЛЬНИК запропонував для розгляду питання щодо забезпеченості регіонів держави овочами та картоплею, стану виробництва молока та м'яса і забезпечення ним населення країни та цінової кон'юнктури на ринку м'ясомолочної продукції.
У цілому цінова ситуація на продовольчому ринку держави характеризується як стабільна та контрольована. Протягом другої декади жовтня не зафіксовано різких цінових коливань на основні групи продовольчих товарів (за незначним виключенням у деяких областях).
Стосовно виробництва плодоовочевої продукції відмічено, що у поточному році у державі вироблено понад 22 млн. тонн картоплі та 8,7 млн. тонн овочів та фруктів. Такий рівень виробництва створює сприятливі передумови для забезпечення населення плодоовочевою продукцією за відповідними цінами. Наразі стоїть питання збереженості виробленої продукції до нового врожаю. За даними моніторингу в державі налічується 1 млн. тонн потужностей для зберігання картоплі та 800 тис. тонн овочів (без врахування складів населення). Закладено на зберігання 830 тис. тонн картоплі та біля 500 тис. тонн овочів. А тому існує нагальна потреба в будівництві нових сучасних обладнаних плодоовочесховищах в усіх регіонах держави.
Говорячи про цінову ситуацію на споживчому ринку Полтавщини, можна відмітити, що в цілому загальнодержавні тенденції характерні і для полтавського регіону. Відзначено, що з 31 групи товарів, по яких проводиться моніторинг, на 18 – ціни дещо знизились, на 3 – залишились на рівні, на 9 – зафіксовано незначне зростання.
Ситуація на продовольчому ринку знаходиться на постійному контролі.
Характеризуючи стан розвитку тваринницької галузі у державі, зазначено, що на підсумками 9 місяців 2011 року спостерігається приріст валового виробництва продукції тваринництва на 2,7 %, а також зростання рівня реалізації на 5 %. Проте не вдається переломити тенденцію до зниження поголів'я у тваринництві. Так поголів’я ВРХ скоротилось на 152 тис. гол. або 2,9 %, у тому числі корів – на 83 тис. гол. або 3,1 %, як наслідок зафіксовано зниження виробництва молока на 186 тис. тонн або 2,1 %. Тому основним завданням у галузі тваринництва залишається стабілізація ситуації у молочному скотарстві шляхом збереження маточного поголів'я корів, забезпечення власного відтворення молочного стада, розширення співпраці з населенням щодо закупівлі телиць.
Стосовно поточної ситуації у тваринництві Полтавської області, можна відмітити, що за 9 місяці поточного року також спостерігається скорочення поголів'я ВРХ – на 0,7 %, корів – на 3,4 % (у сільськогосподарських підприємствах – приріст на 2 %), свиней – на 12,2 %. Проте за рахунок підвищення показників продуктивності у тваринництві досягнуто нарощення виробництва молока на 3,6 %, м'яса – на 7,1 %.