Вчора в обласній прокуратурі відбулося розширене засідання колегії прокуратури області з питань дотримання вимог Закону України «Про дорожній рух» та законодавства про безпеку руху на автомобільному транспорті.
Зазначалося, що на 625 автобусних маршрутах області щорічно перевозиться майже 46 млн. пасажирів.
У той час, як кількість ДТП за участі водіїв ліцензованого автотранспорту упродовж 9 місяців поточного року дещо знизилась (у нинішньому році – 13, у минулому році – 25), загальна кількість ДПТ зросла. Зокрема, поточного року на дорогах області зареєстровано 707 дорожньо-транспортних пригод, в яких 128 осіб загинуло та 896 травмовано. Трапилося 12 (7 за аналогічний період 2010 року) дорожньо-транспортних пригод із тяжкими наслідками, в яких 13 (2010 рік - 8) осіб загинуло та 65 (2010 рік – 36) травмовано. Кількість ДТП із постраждалими зросла на 1,6 %, кількість загиблих – на 4,1%, травмованих – на 2,9 %, тоді як у державі спостерігається зниження кількості таких ДТП на 11,1%.
Запорука безпеки пасажирів – це не тільки додержання правил дорожнього руху водіями, але й технічний стан транспорту, умови праці та відпочинку персоналу, що в першу чергу залежить від керівників та засновників підприємств-автоперевізників. Та, на жаль, бажання підприємців збільшити прибутки за рахунок витрат на утримання автотранспорту, інвестицій в його оновлення призвело до того, що майже 70% рухомого складу є технічно застарілими, 50% автобусів експлуатуються понад 10 років.
Прокурорськими перевірками виявлено численні порушення автотранспортними підприємствами та перевізниками області чинного законодавства. Зокрема, автобуси, що виїжджають на маршрути, належним чином не екіпіровані. Засоби пожежогасіння, надання першої медичної допомоги відсутні. Через те, що транспорт часто зберігається не на території підприємства, а у житлових зонах, біля помешкання водіїв, медичний контроль за станом здоров’я водіїв подекуди здійснюється формально. Порушуються умови праці та відпочинку водіїв.
В області не відповідають нормам та правилам 367 мостів та шляхопроводів, 30 тис. метрів квадратних дорожнього полотна потребує проведення ямкового ремонту та більше 1 200 км – капітального. На автомобільних дорогах державного та місцевого значення знаходяться в незадовільному стані (ржаві та пошкоджені) 1576 дорожніх знаків
Також на колегії зазначалось, що на території області незаконно, без договорів та відповідних дозволів, більше півроку, надавалися послуги з перевезення пасажирів на 203 автобусних маршрутах загального користування. Лише після внесення прокуратурою області приписів та подань територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в області провело відповідні перевірки, за результатами яких було винесено понад 20 постанов про накладення фінансових санкцій на перевізників.
Загалом за результатами прокурорських перевірок порушено 11 кримінальних справ, внесено 128 документів прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 12 службових осіб.