Це доводять так звані «фрілансери», які пишуть комп'ютерні програми, створюють сайти та розробляють дизайни інтер'єру, а потім продають це в інтернет-павутині. Про вільних інтернет-заробітчан більше знає Віталій Артамонов.
«Фріланс» – для багатьох слово незрозуміле. В дослівному перекладі воно означає «вільний зброєносець». У людському розумінні ця назва поширилась на вільних заробітчан, які пропонують свої дизайнерські послуги, послуги програміста чи іншу діяльність, пов'язану з роботою на комп'ютері, через всесвітню інтернет-мережу.
Сайтів, на яких фрілансери пропонують свої послуги, сотні. Все, що потрібно зробити, – це зайти на відповідний сайт, запропонувати свої послуги, отримати замовлення, виконати роботу та отримати заслужену платню. Але в цій роботі, як і в кожній, є свої підводні камені.
Проблема, з якою найчастіше стикаються фрілансери, – це недобросовісні роботодавці, які вимагають роботу наперед, а потім не платять.
Роман Зозуля, фрілансер, дизайнер: "Проблемою фрілансера є те, що дизайнеру потрібно знайти цілу базу роботодавців, які будуть довіряти тобі роботу, і ті, які будуть плати в кінці її виконання".
Роман продовжує: з полтавськими роботодавцями працювати важко, і суми за роботу в порівнянні з іншими містами вони пропонують замалі.
Роман Зозуля, фрілансер, дизайнер: "В Полтаві за роботу платять 200-300 гривень, коли в Києві та інших містах можна отримати 200-300 доларів. Це велика проблема".
Та, незважаючи на такі перепони й можливість бути ошуканим, в інтернеті з'являється все більше бажаючих продати свої вміння дистанційно. Полтавці ж до можливості роботи в інтернеті ставляться по-різному.
Бліци
- Оскільки ти працюєш без ніякої домовленості, дистанційно, є шанс бути ошуканим якимись аферистами
- Моя відповідь: 50 на 50. Потрібно гарно вивчити тих людей, з якими ти плануєш працювати дистанційно
- Якщо запропонують знайомі, то можна погодитись. Я знаю таких, які так працюють. Але кому як пощастить
- Якщо ти програмісти чи розробляєш якісь програми, то можна вільно працювати дистанційно
Зараз багато компаній мають потребу в дистанційних працівниках. Тому, за думкою експертів, кількість вільно-робочих дизайнерів та програмістів з кожним роком в інтернеті буде зростати.
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".
Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!
Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.