Мова не про революцію чи 3-тю світову, а про банальне порушення несумлінними мешканцями правил благоустрою міста. Непотріб, сухе листя і гілки мешканці особливо приватного сектору полюбляють спалювати. Роблять це вночі. Можливо, щоб інші не помітили, хто порушує благоустрій.
Неможливо дихати ні на вулиці, ні навіть у себе вдома, жаліються городяни. Все через те, що мешканці приватного сектору полюбляють спалювати сухе бадилля, гілки і листя. Дим від спалювання доходить і до наступних кількох кварталів. Дійшло і до того, що люди почали жалітися у профільну інспекцію на власних сусідів.
Сергій Шкурупій, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста:
"Інспекція, на жаль, не пожежна команда. Тому іноді буває так, що доки ми приїдемо на місце, то порушника вже немає, є тільки купка попелу. Але ми з боку інспекції проводимо профілактичну і роз'яснювальну роботу".
Щомісяця, продовжує фахівець, на рівні виконавчих комітетів райрад збирають голів селищних та вуличних комітетів і проводять серед них роз'яснювальну роботу. Вручають їм і роздруковані пам'ятки про дотримання вимог чинного природоохоронного законодавства.
Сергій Шкурупій, головний спеціаліст інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста:
"Також, окрім роз'яснювальної роботи, ми діємо у межах чинного законодавства. Є стаття за порушення правил благоустрою міста, спалювання листя, за що передбачений штраф".
Якщо ж говорити мовою цифр, то для мешканців розмір штрафу коливатиметься від 340-ка до 1360-ти гривень, для юридичних осіб, тобто, підприємств, установ і організацій – від 850-ти до 1700. Втім, інспекція закликає полтавців не готувати гаманці, а співпрацювати із комунальниками, для вивезення непотребу достатньо буде просто звернутись до КАТП-1628 і вивезти непотріб.