У п’ятницю, 4 листопада, 10 сучасних комп’ютерних комплексів надійшли до навчальних закладів області. 4 з них отримали школи Полтави, 3 – Кременчука, по одному направили до Лубен, Миргорода та Комсомольська. У полтавські школи – спеціалізовану №29, загальноосвітні №13 та 38 і гімназію № 31 – завітали голова облдержадміністрації Олександр УДОВІЧЕНКО та Полтавський міський голова Олександр МАМАЙ. Вони особисто вручили директорам шкіл сертифікати на комп’ютерні системи нового покоління.
Це осучаснення навчальних закладів є безпосереднім виконанням Державної цільової програми впровадження інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» та обласної Комплексної програми розвитку освітньої галузі регіону на 2011-2015 роки.
У своєму зверненні до педагогічних колективів та школярів керівник області підкреслив –у державі продовжується реалізація Програми Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА «України для людей». Модернізація навчального процесу шляхом покращення матеріальної бази вітчизняної школи пряме тому підтвердження. Олександр УДОВІЧЕНКО наголосив, що паралельно з підтримкою сільських шкіл, обласна влада вирішила закупити сучасні комплекси і для міських. Обласна рада підтримала ініціативу облдержадміністрації, виділивши 1 млн. грн. на ці цілі.
Один такий комплекс складається з 10 персональних комп’ютерів для учнів та одного – для вчителя, спеціальних меблів, ліцензійних операційних систем, антивірусних програм, спеціальних педагогічних програм та комплексного підключення до локальних комп’ютерних мереж.
У відповідь керманич області та міський голова Полтави отримали подяки від вчителів, учнів та батьківських комітетів шкіл.
Нові навчальні комп’ютерні комплекси - це збільшення відсотку комп’ютерної забезпеченості даних шкіл на 10%, можливість широко залучити учнів до позакласної роботи з оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями та основами програмування.
За даними обласного управління освіти, Полтавська область має високий рівень комп’ютеризації ЗНЗ 3-го ступеню – цей показник у регіоні складає близько 97%.
Комплексна програма розвитку освітньої галузі регіону на 2011-2015 роки працює за 3 напрямками – комп’ютеризація, «Шкільний автобус» та модернізація навчальної бази кабінетів профільних шкільних дисциплін. Тому ця робота продовжується.