Таку мету поставили собі керманичі області, а на засіданні координаційної ради у справах дітей проводили аналіз виконання цієї роботи на даному етапі.
Координаційна рада у справах дітей при облдержадміністрації розпочала роботу з розгляду питання дотримання законних прав дитини. Питання це розглядалось у різних площинах. Адже забезпечення дітей гідними умовами для життя, йшлося на засіданні, – справа не тільки батьків, а, в першу чергу, держави. Зараз в області проживає близько 242 тисяч дітей, з них більше 2 з половиною тисяч – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА:
"Для виконання тих завдань, які поставив Президент, – ліквідація такої форми як інтернати, тобто, максимально адаптувати дітей до суспільства через родини чи будинки сімейного типу, де діти будуть адаптуватися до життя".
В цій площині робота проводиться, але дітей, які потребують всиновлення, дуже багато. В 6 районах області за останні 2 роки жодної дитини не було розміщено в сім'ях чи будинках сімейного типу. А от в решті районах – динаміка позитивна.
Валерій Пархоменко, заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА:
"В цьому році у нас комплексно працюють 22 будинки сімейного типу, в яких знаходяться 137 дітей. І за цей рік ще 30 дітей були розміщені в подібних будинках".
Планують в облдержадміністрації подбати і про найменших жителів області. Стосується це новонароджених з вагою від 500 грамів, для них створять окремий заклад.
Віктор Лисак, начальник ГУ охорони здоров'я Полтавської області:
"Що стосується медичної складової, це проект «Нове життя» – створення в нашій області до 2013 року обласного перинатального центру".
За підсумками засідання координаційна рада ухвалила цілий ряд питань для виконання в області. Практично всі вони стосувались створення економічного, соціального та психологічного комфорту для дітей, які не мають батьків.