12 листопада об 10.00 запланували відкриття торговельно-розважального центру "Метрополітен" на вул. Гоголя, 34. Його будували три роки. Має шість поверхів. Площа близько 9 тис. кв. м. Це дев'ятий торговельно-розважальний центр у Полтаві, пише Gazeta.ua.
— Вільних площ майже не лишилося. Їх розібрали два роки тому. Торговельний центр збудований у вигідному місці. Між підприємцями ажіотаж був шалений, — каже 28-річний Євген Бойко, директор мережі супермаркетів "Ко-Ко". Із 6 листопада почав працювати магазин і кафетерій мережі на цокольному поверсі "Метрополітену". — Центр планували відкрити в липні. Відклали на три місяці. Через це пару підприємців відмовилися від оренди.
1 кв. м оренди в "Метрополітені" коштує близько 200 грн.
На першому-третьому поверхах працюватимуть бутики. На четвертому — фаст-фуди й кафе. Планують відкрити два кінотеатри. Наступний поверх займає фешн-клуб. Збудували великий подіум. Удень хочуть проводити покази мод, а ввечері — дискотеки. На останньому поверсі розміщений ресторан "Зейтун". У перекладі з азербайджанської мови — "Оливка". Серед зали між столами зробили 6-метровий мангал.
Власники торговельного центру — громадянин Азербайджану й українські брати-бізнесмени. Займаються торгівлею, промисловістю, охоронним бізнесом.
— Центр недобудований. У затримці з відкриттям винні підрядники. Хотіли іноземців розвести на гроші. Власникам простіше було привезти будівельників із Китаю та Азербайджану, — розповідає підприємець, просить не називати його. — Пліткують, ніби колишній мер Матковський просив гроші за дозволи на будівництво.
Вуличні торговці неподалік "Метрополітену" про відкриття центру нічого не знають.
— Нам і без нього жизні немає. Вчора вторгувала фруктами 150 гривень. Хоч закривайся, — зітхає Наталя, прізвища не називає. Продає фрукти й овочі біля обласної лікарні.
За рік у місті відкрили два торговельно-розважальні центри.
— За радянських часів в одному будинку не дозволяли мати три магазини з продуктами. А тепер за цим ніхто не слідкує. — каже Петро Балабан, 65 років, із Полтавського університету економіки й торгівлі. — Орієнтуються, де найбільше покупців, а це центр міста і спальні райони. Як відкривається величезний магазин, у радіусі 2–3 кілометри весь дрібний бізнес умирає.