Мабуть, немає сучасної людини, яка могла б сказати, що зовсім не користується комп’ютером. Людство, як і час, іде вперед, а разом з ним вдосконалюються і технології, які роблять наше життя зручнішим та допомагають отримувати якомога більше інформації. Яскравим прикладом такого розвитку є Інтернет: за якихось 10 років він із кволої системи перетворився на могутню мережу, що охоплює весь світ. Ми користуємося Інтернетом щодня, чи… він користується нами? Як не потрапити в пастки, що криються на теренах всесвітнього павутиння, розповіла заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю Поліна Миколаївна Ларіна.
Небезпека може чекати на кожному кроці мандрівки віртуальним світом. Незнайомий чоловік хоче додати до списку друзів в одній із соціальних мереж? Це може бути бездушний сутенер, який заробляє статки на стражданнях підлітків. Новий знайомий в «асьці» ніби поміж ділом обережно розпитує про соціальний статус батьків та розпорядок дня родини? Це, імовірно, член банди грабіжників, що просто вивідує, коли квартира буде пустою для того, щоб «навідатися в гості» до інтернетного друзяки.
Я вже мовчу про інші види кіберзлочинності, які здаються дитячими казочками: шахрайство в інтернет-магазинах, недобросовісні працедавці, що використовують довірливих фрілансерів за власними потребами і, нарешті, порно-ролики, рекламою яких вже нікого не здивуєш.
Але все одно, не варто перетворюватися на людину, що одного разу обпеклась і тепер дмухає на холодне. Треба тільки пам’ятати елементарні заходи безпеки й не зважати на провокаторів. Тоді прогулянка віртуальним світом буде приємною та не матиме невтішних наслідків.
Катерина Нарікова, учениця Полтавського міського багатопро- фільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського