Середньомісячна номінальна (нарахована) заробітна плата одного штатного працівника по Полтавській області за січень–вересень 2011р. становила 2417 грн., що на 18,9% більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.
За середнім розміром заробітної плати Полтавщина займає 7 місце серед 27 регіонів України.
До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належали добування паливно-енергетичних корисних копалин, де заробітна плата перевищувала середній показник по області в 2,0 раза, виробництво продуктів нафтоперероблення – в 1,9 раза, добування корисних копалин, крім паливно-енергетичних – в 1,7 раза. Найменш оплачуваними залишаються працівники підприємств з виробництва шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, з оброблення деревини та виробництва виробів з деревини, крім меблів, рибальства, рибництва, з текстильного виробництва; виробництва одягу, хутра та виробів з хутра, інших галузей промисловості.
Середній розмір заробітної плати за січень–вересень 2011р. в усіх містах та районах був вищим за прожитковий мінімум для працездатної ос оби, разом із тим лише у 7 з них заробітна плата перевищувала середню по області: у мі стах Комсомольську (3447 грн.), Кременчуці (2989 грн.), Полтаві (2483 грн.), Диканському (2584 грн.), Полтавському (2521 грн.), Новосанжарському (2514 грн.) та Машівському (2512 грн.) районах. Найнижчий рівень заробітної плати, який не перевищував 67,8% від середнього по області, спостерігався у Чутівському, Козельщинському, Семенівському, Решетилівському та Чорнухинському районах.
За результатами обстеження підприємств, установ, організацій серед 353,8 тис. працівників, яким оплачено 50% і більше робочого часу, встановл еного на вересень 2011р., 26,6 тис. осіб (7,5%) мали нарахування у межах мін імальної заробітної плати (960 грн.). Найбільша частка таких працівників була зайнята на підприємствах з низьким рівнем середньої заробітної плати: з виробництва шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (кожний другий працівник), рибальства, рибництва (кожний третій), інших галузей промисловості (кожний п’ятий). Серед 253,9 тис. працівників, які повністю відпрацювали місячну норму робочого часу, мали нарахування в розмірі мінімальної заробітної плати 7,4 тис. осіб, або 2,9%. Водночас кожний п’ятий працівник отримав заробітну плату, яка перевищувала 3500 грн. Переважна більшість таких працівників була зайнята у видах діяльності з високим рівнем оплати праці, зокрема на підприємствах з добування паливно-енергетичних корисних копалин (74,5%), з виробництва продуктів нафтоперероблення (70,1%), з добування корисних копалин, крім паливноенергетичних (66,4%), будівництва (43,3%), виробництва транспортних засобів та устатковання (39,6%), фінансової діяльності (37,2%).
Індекс реальної заробітної плати у січні–вересні 2011р. порівняно з відповідним періодом 2010р. становив 108,5%.
Тетяна Охріменко – начальник відділу статистики праці Головного управління статистики у Полтавській області