Скільки тварин на вулицях Полтави становлять потенційну небезпеку для мешканців, з'ясовувала Альона В'язнікова.
За неофіційною статистикою, на кожні 5-6 полтавців припадає одна безпритульна собака. Така кількість тварин не лишається непоміченою громадянами, а з огляду на нещодавні події у Миколаївській області, де зграя псів загризла жінку на смерть, хвилює мешканців Полтави все більше.
Бліци
- Ідеш вулицями нашого міста і спостерігаєш, що по одній вулиці, по другій по три-чотири собаки безпритульних
- Звичайно, небезпечно, вони ж кусають, бездомні, голодні
- Можеш постраждати, можуть діти постраждати
Погоджуються з полтавцями і у КАТП-1628. Начальник пункту перетримки безпритульних тварин підприємства Микола Костенко говорить: лише їх зусиль у боротьбі за зменшення кількості бездомних тварин не вистачає.
Микола Костенко, начальник пункту перетримки безпритульних тварин КАТП-1628:
"В нас працює дві бригади собаколовів, які виїжджають і привозять собак. Тут у нас пункт перетримки, в якому ми одночасно можемо перетримати близько 30-ти тварин. Ну, а взагалі проблема ця потребує значного фінансування і втручання в цю проблему".
Комунальне підприємство КАТП-1628 розробило спеціальну комплексну програму, яка допоможе зменшити кількість тварин на вулицях Полтави, – продовжує пан Микола, програма наразі перебуває на розгляді в управлінні житлово-комунального господарства. А поки кошти на утримання та стерилізацію тварин не виділяються, контролювати ситуацію з безпритульними братами меншими допомагають благодійні організації.
Сергій Аксьонов, директор управління Полтавської обласної організації Центр захисту живої природи «Юний європеєць»:
"Дуже важко підрахувати, скільки тварин проходить щоденно, щомісячно кожен день це різна кількість: ми можемо за день силами організації влаштувати і по 10 тварин, і прооперувати 2-3 тварини в день - зменшити популяцію шляхом стерилізації, також ми лікуємо тварин".
За 1,5 роки існування центру було простерилізовано близько 200 тварин і більше 2000 знайшли собі нових господарів.
Але реальна кількість безпритульних собак набагато більша і, за даними медиків, деякі з них становлять реальну небезпеку. Тільки за минулий тиждень до полтавських лікарень звернулося двоє мешканців з укусами, спричиненими бездомними тваринами. За місяць покусаних – сім. Лікарі наголошують: дорога у постраждалих – одна.
Андрій Дзюба, лікар-терапевт:
"Треба одразу ж ідти до травмпункту – там спеціально підготовлені люди, спеціалісти, лікарі, які оброблять місце укусу, нададуть допомогу і ця допомога буде і місцева, і довгострокова".
Самолікування, продовжує лікарь, може мати погані наслідки.
Якщо ж ви вирішили помститися тварині, пам'ятайте: українське законодавство передбачає відповідальність за жорстоке поводження з тваринами: арешт строком від 3 до 6 місяців.