За добу в Полтавській області працівники міліції повернули додому четверо дітей, які вважалися безвісти зниклими. Де перебували діти в цей час та які причини втечі їх з дому виясняли працівники відділу кримінальної міліції у справах дітей. Як встановили правоохоронці, переважно причиною втечі дітей з домівок були проблеми в школі та сварки з батьками.
Тривожні сигнали про зникнення дітей від батьків за добу надійшли до Ленінського райвідділу міліції міста Полтава, Миргородського міськвідділу та Чутівського райвідділу. При чому в Ленінському районі заяву про зникнення дитини написали дві мами, діти яких є однокласниками. Правоохоронці оперативно вжили першочергові заходи: оглянули місця проживання неповнолітніх, провели бесіди з батьками, сусідами, їхніми однокласниками, знайомими та класним керівником.
В ході бесіди міліціонери вияснили, що близько 7-ї години ранку мама відвела свого неповнолітнього сина до однієї із полтавських гімназій, в якій він навчається у 6-му класі, а сама пішла на роботу. Біля школи хлопчина зустрівся зі своїм однокласником, і вони разом вирішили прогуляти уроки. Хлопці пішли гуляти в районі Південного вокзалу міста Полтава. Першою тривогу забила класний керівник хлопчаків. Вона зателефонувала батькам і повідомила, що їхні сини були відсутні на уроках.
Батьки почали телефонувати своїм дітям. В телефонній розмові один з неповнолітніх повідомив батькові, що не прийде додому, бо боїться покарання за прогуляні заняття, і що зараз знаходиться в селі Копили Полтавського району у свого товариша. Хлопчина попросив щоб його не шукали, бо все одно не знайдуть. Інший неповнолітній повідомив своїм батькам, що додому ночувати теж не прийде.
Знервовані батьки самостійно почали пошуки дітей, проте вони виявилися безрезультатними і у повному відчаї вони звернулися до міліції.
За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника відділу КМСД Полтавської області Ярослава Іванова, маленьких мандрівників правоохоронці виявили в районі Південного вокзалу близько 23-ї години вечора. Хлопці блукали по вулиці, а побачивши людей у формі, почали тікати. Міліціонери затримали хлопчаків та відвезли до батьків.
«Затримані хлопці на обліку в міліції не перебували, свої домівки вони залишили вперше, - говорить Ярослав Михайлович, - у бесіді з батьками ми встановили, що батько одного із хлопців суворо виховує свого сина, часто сварить його за прогуляні уроки та погані оцінки. Через це син і не хотів повертатися додому, а його однокласник просто підтримав компанію своєму товаришу прогуляти уроки. Для першого разу ми провели змістовну бесіду із сім’ями виховного характеру з метою недопущення в подальшому аналогічних випадків, попереджено про відповідальність в разі скоєння злочинів та правопорушень!»
Цього ж дня у Миргородському районі на телефон 102 звернулася мама 14-річної дівчинки, яка повідомила що її донька близько 7-ї години ранку пішла до школи та не повернулася.
Правоохоронці оперативно виїхали до села Комишня, де проживає матір з донькою. При розмові з матір’ю стало відомо, що остання виховує п’ятьох малолітніх дітей. Батько дівчинки мешкає окремо разом зі своєю матір’ю в цьому ж селі. Вітчим дівчинки в даний час знаходиться на заробітках в місті Київ. Сім’я на обліку в міліції не перебуває.
З розповіді мами стало відомо, що напередодні зникнення між донькою та старшим братом виникла сварка. Мати та брат сварили дівчинку за те, що вона не допомагає родині по домогосподарству. Наступного дня дівча взяла дома сумку, штани та проїзний паспорт на безкоштовний проїзд в автобусах. Як виявилося потім, дівчинка поїхала до своєї тітки в місто Лубни. Наразі дівчинка повернута батькам.
Зниклого 7-річного хлопчика в Чутівському районі правоохоронці застали під час комп’ютерних ігор. Хлопчина так захопився грою на комп’ютері у свого товариша, що забув і про батьків, і про уроки, і про пізню годину. Чутівські правоохоронці повернули хлопчину додому.
Інформація про зникнення дитини для працівників органів внутрішніх справ є надзвичайною подією, на яку залучається максимальна кількість особового складу. Правоохоронці вкотре закликають батьків та їх дітей триматися єдиної «політики» в родині, яка ґрунтується на повазі, довірі та любові один до одного!