По адресам вилучати майно. Це про виконавчу службу, яка забирає «сумлінно нажите» у злісних боржників. Що забирають, за які несплати і чи можливо повернути відібране – розкажуть журналісти студії «Місто».
Графік роботи у виконавчої служби – ненормований. Як правило – ранок чи вечір, коли до чи після роботи боржників можна застати вдома. Юристи переконують, що про свої візити і подальше вилучення майна боржників попереджають.
Віталій Коноз, державний виконавець Окт.відділу державної виконавчої служби ПМУ юстиції:
"Попереджаємо про початок виконання, надсилаємо замовним письмом особисто під підпис. Потім боржнику дається час для добровільного погашення. Якщо він не сплачує суму, тоді ми описуємо і вилучаємо майно у рахунок погашення боргу".
Сума боргу, говорить фахівець, не має значення. Головний документ, яким виконавча служба керується у своїй роботі, – рішення суду, пред'явлене на виконання.
Віталій Коноз, державний виконавець Окт.відділу державної виконавчої служби ПМУ юстиції:
"Підлягає опису і вилученню за виключенням кількох пунктів фактично все майно за виключенням речей першочергової необхідності. Так ми можемо вилучати побутову техніку, пральні машинки в рахунок погашення боргу".
За останні роки у виконавчій службі фіксують тенденцію до збільшення боргів. Серед лідерів – комунальні платежі, банківські кредити. Якщо ж говорити мовою цифр, то нині на виконанні знаходиться більше 14-ти тисяч документів на загальну суму майже 26 млн гривень.