Враховуючи значний внесок працівників статистики у розвиток економіки держави, в Україні встановлено професійне свято – День працівників статистики, яке з 2002 року відзначається 5 грудня. Статистика є невід’ємною й фундаментальною складовою української державності, надзвичайно важливим чинником творення громадського суспільства.
У сучасних умовах стрімких змін і перетворень важко переоцінити роль і значення статистики, оскільки достовірна інформація, що реально відображає соціально-економічні процеси в суспільстві, є необхідною умовою ефективного розвитку країни.
Перед органами державної статистики стоять складні завдання – забезпечення об’єктивної оцінки, гласності результатів соціально-економічних перетворень, задоволення зростаючих інформаційних потреб широкого кола користувачів.
Колективом працівників Головного управління статистики у Полтавській області багато зроблено у напрямку досягнення високого рівня в організації державних статистичних спостережень, створенні принципово нової інформаційної системи, запровадженні передових технологій оброблення і поширення даних. З січня 2010 року впроваджено систему приймання електронної статистичної та фінансової звітності, яка передбачає можливість підписувати і відправляти звітність в електронному вигляді, гарантує цілісність та конфіденційність інформації, що передається. Так, упродовж 2011 року 1565 респондентів подавали звіти в електронному вигляді за 98 формами державних статистичних спостережень.
Протягом року працівниками статорганів області опрацьовується понад 600 тис. первинних звітів, ведеться Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України, який на обласному рівні налічує понад 37,5 тис. суб’єктів, готується близько 850 експрес-випусків, 570 повідомлень про соціально-економічне становище та прес-випусків з окремих питань, 400 бюлетенів, видаються статистичні збірники, економічні доповіді і надаються довідки на запити керівних органів та інших користувачів.
Запорукою успішної роботи фахівців є високий професіоналізм, вірність високому громадянському обов’язку, відданість обраній справі, відповідальність і наполегливість.