До 20-тої річниці «Дня міліції України» – до свята людей мужньої професії, які стояли і стоять на сторожі інтересів держави і народу – за ініціативи начальника Кременчуцького міського управління УМВС України в Полтавській області майора міліції Сергія Зюбаненка у Кременчуці відбулося урочисте відкриття музею міліції Кременчука. 16 грудня 2011 року, об 11:00 музей Кременчуцької міліції відкрив свої двері перед першими відвідувачами.
Кожний прожитий день стає історією, саме тому в пам'ять про ветеранів, про їхній значний внесок у роботу правоохоронних органів, в приміщенні Кременчуцького МУ створено Музей міліції Кременчука, де експонуються унікальні документи та матеріали, які відображають історію створення, розвитку і діяльності міліції Кременчука.
Немало славних сторінок в історію української міліції вписали правоохоронці Кременчука. Експонати музею допоможуть відвідувачам дізнатися, з чого розпочиналась служба правоохоронців Кременчука, як змінювалася, як на неї впливали політичні та ідеологічні аспекти життя.
Відтепер Кременчуцька міліція може пишатися тим, що її історія стане доступною для населення Кременчука. На основі зібраних документів, унікальних експонатів та фотоматеріалів максимально точно відтворено життєдіяльність і службові будні тисяч міліціонерів з 1939 року минулого століття і до теперішнього часу.
Під час відкриття музею Кременчуцької міліції відбулася презентація проспекту «Доля, служити тобі Кременчук!», в якій було висвітлено основні завдання та пріоритетні напрямки роботи Кременчуцької міліції, підрозділи міліції та їх керівники. Також в даному проспекті висвітлено історію міліції Кременчука за останні 20 років.
У стінах новоствореної скарбниці міліційної історії вивчати досвід поколінь зможуть не лише правоохоронці, але й усі бажаючі пересічні громадяни. У стінах музею правоохоронці спробували об’єднати історію міліції та Кременчука. Світлини міста тут межують зі світлинами працівників міліції різних років. Зокрема, на стенді зібрані фотокартки правоохоронців, які у 20-ті роки минулого століття здолали банду Петьки Жоржика, яка нараховувала 650 грабіжників.
Не оминули увагою і позаслужбову діяльність правоохоронців: спортивні здобутки, а також духові інструменти, на яких у 70-ті роки грав міліційний оркестр, і вітальні листівки. Та чи не найбільше зачаровує зброя – вона тут із кримінальним минулим.
Керівник міського управління та особовий склад міліції Кременчука переконані, що кількість експонатів без сумніву збільшиться і з’являться додаткові стенди. Та вже зараз , доки процес формування музею ще триває, міліціонерам є, що згадати та про що розповісти, згадуючи про тих, хто віддав життя служінню народові.