— Грошей на готову квартиру не було. Вирішив узяти іпотечний кредит під забудову. Двокімнатна чотири роки тому виходила 275 тисяч гривень. Як будинок готовий, ціну піднімають удвічі, — розповідає полтавець 28-річний Андрій, прізвище просить не вказувати. Узяв квартиру на полтавській вулиці Уютній, 15. — Будівництво почали 2007-го. Протягом року планували закінчити. Дім мав бути на сім-вісім поверхів. На п'ятому — стройка спинилася. Сказали, у країні криза. У договорі між інвесторами і будівельною компанією було прописано, у разі таких обставин будівельники за свої гроші повинні все доробити. "Цивільбуд" оголосила, що компанія на стадії банкрутства. Чотири роки ми стукали у всі інстанції. Стільки судів пройшли — думав, дах знесе. Потім якимось дивом забудовник "Цивільбуд" залучив до діла нового інвестора — товариство "Конструкціон". Його власники азербайджанці. Розкручують у Полтаві бізнес. Недавно відкрили торговельний комплекс "Метрополітен". Про це пише Gazeta.ua.
Три під'їзди з шести в будинку на вул. Уютній, 15 доробили. Підключили газ, воду, каналізацію.
Довелося йти на поступки інвестору. Відмовилися від індивідуального поквартирного опалення, хоч воно є за проектом, — продовжує Андрій. — Будинок обіцяють здати до нового року. Ремонт у квартирі не робив. Сьогодні був там — ливнівка прорвала. У мене стіна наскрізь мокра.
Андрій із дружиною живуть із батьками. Досі виплачують іпотечний кредит.
Інвестори розпоряджаються грошима вкладників на свій розсуд.
Восени 2007 року будівельна компанія "Цивільбуд" заклала фундамент 9-поверхівки на 80 квартир на вул. Боровиковського, 11. Звели тільки перший поверх.
— У Рівному продав квартиру. 50 тисяч доларів віддав за майбутню двокімнатку. Тепер ні грошей, ні свого житла не маю, — каже 42-річний Валентин Гордійчук. Проводить на будівельний майданчик. У заборі велика дірка. Довкола будівлі ростуть метрові бур'яни.
На цокольному поверсі повно сміття.
— Обіцяли збудувати за рік. Техніки нагнали. Зробили фундамент і стіни першого поверху. На тому все спинилося. Техніку перекинули на вулицю Богдана Хмельницького. Там дві "свічки" гнали. Їх збудували за наші гроші, — продовжує Валентин Гордійчук. — Куди ми тільки не писали — без толку. "Цивільбуд" зник. Спитати ні з кого. Рішення суду знаємо наперед — будинок продадуть на торгах, ми з того не побачимо ні чорта. Добудовувати за свої гроші нереально. Треба ще експертизу робити, чи годиться на такий фундамент щось ставити. Чотири роки під дощами кисне. Інвестиційна компанія "Полтавабудінвест" і "Цивільбуд" фактично належали одному власникові. Відчувають свою безнаказанність, сміються з людей. Лишається надія тільки на Європейський суд. І ми до нього дійдемо.