Полтавська влада зробила своєрідний подарунок до 8 березня не тільки полтавкам, але й представникам сильної статі – з 3 березня вартість проїзду у тролейбусах зріс до однієї гривні 25 копійок, а в автобусах комунальної форми власності – до гривні сімдесяти п'яти. Таке рішення виконавчий комітет Полтавської міської ради прийняв ще 22 лютого. Альона В'язнікова з подробицями – далі.
22 лютого виконавчим комітетом Полтавської міської ради було ухвалене рішення «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті міста Полтави», а вже 3 березня, як тільки документ опублікували на шпальтах «Полтавського вісника», наслідки цієї ухвали відчули на собі полтавці. Проїзд у громадському транспорті (тролейбусах та автобусах комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс») здорожчав на 25 копійок. Мешканці Полтави добре знають, як це відіб'ється на їхніх кишенях, та вже підраховують збитки.
Бліци:
– Для студентів буде тяжко, для тих людей, які працюють, буде посередньо. Дивіться, сім разів проїхав туди, сім разів – сюди, помножте це на 25, і вийде одна хлібина
– Я думаю, це, звичайно, відобразиться не дуже позитивно на кишенях, тому що заробітні плати низькі, пенсії не підвищують, звичайно, для людей – це велика проблема, я думаю
– У мене зарплата маленька, так тролейбус виручав, а зараз – ні/
Таке збільшення вартості проїзду мешканці вважають систематичним недопрацюванням міської влади.
Бліц:
Мабуть, меру треба більше працювати, щоб покращувать. Раніше ж було і в транспорті пільги для пенсіонерів, не тільки у тролейбусах, а й в автобусах. Тому треба, щоб працювала наша міська рада/
Міська влада у Полтаві працює... але для кого і на чию користь, то вже інше питання – вважає член Громадської ради міста Василь Ковальчук.
Василь Ковальчук, член Громадської ради при Полтавському МВК: "Звичайно, досьогодні іде витягання з кишень полтавців щоденно 60 тисяч гривень. Звичайно, ці гроші, знаючи Сашка і його мертву хватку, осідають у когось в кишені. Це 22 млн. грн. щорічно".
Нові тарифи, – продовжує пан Василь, – із громадою ніхто не обговорював, відтак, причини та обгрунтування здорожчання поки залишаються в тіні. На найближчому засіданні Громадської ради до цього питання ще повернуться, – пообіцяв член ради.
Пролити світло на підстави підняття цін на громадські перевезення спробували наші журналісти. Але ані заступник міського голови Олександр Найпак, ані директор комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев прокоментувати причини зміни тарифів відмовилися, порадили звернутися до прес-служби Міської ради. Там повідомили: відповідь на таке, здавалося б нескладне і прозоре питання, знає лише... міський голова Олександр Мамай, але, з огляду на зайнятість на громадських заходах в переддень свята Восьмого березня, знайти час для преси він зможе. А поки мер зайнятий, керівник прес-служби порадив журналістам пошукати причини у самому тексті рішення, опублікованому на сайті Полтавської міської ради.
Серед інших причин там – і зростання цін на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси. Торкнулося воно і приватних перевізників, відтак кажуть маршрутчики, збільшення вартості проїзду у комунальному транспорті вважають зеленим світлом і для себе у піднятті ціни на проїзд, і паливо треба окупити, й решту давати буде зручніше.
Водій маршрутного таксі:
- Пропонувати будемо. Плануємо 2 гривні для початку - паливо дорожчає, запчастини дорожчають вже давно
- 2 гривні буде нормально, зручно і водію буде решту давати, бо з дрібними завжди проблема. 2 гривні, думаю, нормально - рентабельно
Як вирішить це питання Олександр Мамай, наразі невідомо. Стосовно підняття цін на проїзд має свою позицію і колишній міський голова Андрій Матковський, він говорить: свого часу ціни на паливо теж зростали, але, не дивлячись на це, ріст вартості проїзду намагалися стримувати усіма можливими способами.
Андрій Матковський, голова Фонду «Полтавська родина»: "Сьогодні піднімать питання про те, що доцільно піднімать ціни на перевезення, – це несправедливо. Несправедливо по відношенню до школярів, несправедливо по відношенню до пенсіонерів, несправедливо по відношенню до студентів, людей, які отримують сьогодні низькі прибутки, і піднять сьогодні ціну на транспорт – це таке, що люди не будуть мати можливість їздити в транспорті, або будуть їздити «зайцями», або будуть ходити пішки – це абсолютно неправильно. І у влади є десятки варіантів, де знайти гроші для того, щоб фінансувати транспорт з одного боку, з іншого боку– контролювати якість транспортних перевезень".