6 квітня на базі ДП «Полтавастандартметрологія» відбулося практичне заняття для студентів Полтавського університету економіки та торгівлі, з яким підприємство співпрацює вже 6 років поспіль.
Керівництво цього вищого навчального закладу дбає, щоб студенти не обмежувалися вивченням «сухого» теоретичного матеріалу, а підкріплювали його практичними навичками. З цією метою було укладено договір з державним підприємством «Полтавастандартметрологія», на базі якого постійно проводяться практичні навчання із залученням фахівців підприємства та його багатої випробувальної бази. Тож молодь має можливість на власні очі побачити, як проводяться ті чи інші дослідження, як працює високоточний рідинний хромагограф та інше унікальне обладнання тощо. Зокрема, цього року студенти прослухали курси «Екологія і безпека харчування» та «Основи екології та безпека товарів народного споживання», з яких дізналися, які продукти ми можемо назвати екологічно чистими, які існують основні забруднювачі продовольчої сировини, якими методами оцінюється якість харчової продукції.
Цього разу майбутнім технологам запропонували провести дегустацію молокопродуктів, в ході якої, вони, керуючись лише органолептичними показниками (смак, колір, запах, консистенція), повинні були відрізнити масло від спреду, сир від сирного продукту та сметану від продукту сметанного. Втім, зробити це студентам не вдалося, що красномовно свідчить про те, що сучасні технології дозволяють виготовляти псевдомолочну продукцію, яку за зовнішніми ознаками ніколи не відрізниш від високоякісної. Щоправда, обдурити можна лише смакові рецептори, але аж ніяк не увесь організм людини, на який згубно впливає постійне вживання гідрогенізованих жирів. Та й ціна на таку продукцію подекуди не на багато відрізняється від вартості натуральних молокопродуктів, адже її виробники й продавці роблять ставку на необізнаного споживача, - розповіла начальник науково-дослідного Випробувального центру ДП «Полтавастандартметрологія» Надія Ремізова, яка провела навчання.
Виявити наявність та кількість рослинного жиру в тому чи іншому продукті можна лише шляхом лабораторних досліджень. Випробувальний центр ДП «Полтавастандартметрологія» - єдиний на Полтавщині має технічну можливість проводити подібні випробування. Торік тут було досліджено на вміст стеринової фракції 316 зразків різноманітної молочної продукції різних виробників нашої області. В результаті рослинний жир виявили в 11 зразках вершкового масла і, лише уявіть собі, в кожному третьому із 107 перевірених зразків молока, а також у кількох зразках сухого молока! Цьогоріч рослинний жир виявили в кількох зразках сироватки та молока-сировини. І це при тому, що нині усі дослідження проводяться винятково на добровільних засадах.
Втім, молокопереробне підприємство, яке дбає про свій позитивний імідж, ніколи не уникатиме можливості зайвий раз перевірити свою продукцію за цим показником. В усякому разі такого висновку дійшли майбутні технологи, ділячись враженнями від змістовного, а головне корисного заняття.