Втомлений, але задоволений. Після занять і процедур Денис виходить із реабілітаційного центру. Ще півтора роки тому про таке лише мріяв.
Таких як Денис у цьому реабілітаційному центрі зареєстровано 6 тисяч. Різного віку і з різними хворобами. У соляній шахті, гідрованнах тут лікують не лише коліна та легені, а й навчають жити. Бо крім пенсіонерів, реабілітацію проходять і півтисячі інвалідів дитинства. Більшість з них до центру не вміли навіть помити посуд чи поставити харчі у холодильник. Сьогодні 2 з таких навіть працюють, розповсюджують районну газету. Поки ще пацієнт Олексій показує, як за кілька місяців навчився прасувати.
Заняття для Олексія сьогодні наче іспит. До центру приїхав віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Одразу з порогу він починає з головного.
На підвищення не впливає, працює пенсіонер чи ні. Володимир Гребінник хоч інвалід, щодня ремонтує у центрі по 20 пар взуття. І самому добре – гроші отримує. І пенсіонерам безкоштовні набійки та латки.
А тут і вишиті картини, і паперові лебеді. Саме такі заняття розвивають моторику рук. А з нею і мову.
Оглянувши Полтавський центр, віце-прем’єр каже: треба працювати, аби такими стали всі заклади. Поки ж держава підвищила виплати пенсіонерам, чорнобильцям і сиротам. За місяць більше отримуватимуть і військові пенсіонери. Для дітей з ДЦП запроваджено окрему програму з підтримки, а для неповносправних скасовано довгі процедури для отриманні інвалідного візка. Вже з наступного місяця запрацює система дільничних соцпрацівників.
«Вони повинні, маючи свою дільницю, знати на цій дільниці всіх людей, всі родини, через родини. Знати проблемні родини, і робити так, щоб у першу чергу не постраждали діти у цих родинах. Основні функції – не допустити сирітства», - розповідає віце-прем’єр міністр України – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.
Нині в Україні щороку сиріт більшає на 10 тисяч. І більшість з них мають живих, здорових батьків.