Працівники комунального підприємства «Полтававодоканал» вимагають від приватних забудовників розрити трубу на території будівництва, щоб точно визначити її місцезнаходження і в подальшому, під час продовження робіт, не нашкодити колектору важковантажними машинами. Забудовники вважають такі дії «Водоканалу» неправомірними і такими, що умисно перешкоджають будівництву, вважають це тиском на бізнес та готують звернення до прокуратури.
До забудови, що по вулиці Жовтневій, 48, близько 16 години під'їхали 2 трактори та аварійна КП «Полтававодоканалу». Ми, – кажуть представники забудовників, – їх не викликали. «Водоканалівці», у свою чергу, пояснюють свій приїзд ордером-договором, на підставі якого вони повинні розрити водопровідну трубу, яка пролягає територією забудови і може буде пошкоджена під час подальших робіт.
Богдан Парасовський, старший майстер КП «Полтававодоканал»: "Нам зараз необхідно, щоб наша котельня не була пошкоджена. Якщо її пошкодити, то будуть без води. Ми хотіли б показати, що ця труба тут проходить, на якій глибині, і якщо буде важкопідйомна техніка, то можлива просадка грунтів і пошкодження труби".
Представники забудовників дивуються такій ініціативі «водоканалівців». Кажуть, і самі знають, де труби, і показувати їм не обов'язково, тим більше, розривати будмайданчик для цього. До того ж наразі будівництво тимчасово припинене, і ніякої техніки найближчим часом тут пересуватися не буде. Де ритимуть, «водоканалівці» показували на пальцях.
Олександр Ошека
ТИТР: представник забудовника
- Що це за схема? Вона взагалі у вас є?
- ......
- Покажіть мені цю схему, якщо вона є
- У мене немає цієї схеми/
Представники забудовників говорять: з ними ніхто ніяких дій заздалегідь не погоджував.
Костянтин Торяник, представник забудовника: "Ми категорично не розуміємо, навіщо це потрібно Водоканалу, диспетчерській службі чи керівництву, яке давало команду рити і показувати. До нас ніхто не звертався, нам ніхто нічого не казав, ми нікого не просили. Ми проти, і вважаємо цю ситуацію можливістю перешкоджати нам працювати на цій будівельній ділянці".
Такі спроби, продовжують представники забудовників, вже були, почали із гуманніших способів: міська влада намагалася скасувати укладений раніше договір-суперфікцію на забудову у суді. Не добившись свого, перейшли до незаконних дій, – говорять представники забудовників. Іншими словами як тиском це не називають. І хоча звідусіль, починаючи від Президента і завершуючи губернатором, лунає думка про необхідність відмовитися від тиску на підприємців, – бачимо зворотнє.
Костянтин Торяник, представник забудовника: "Ми зверталися вже у Кабінет міністрів, особисто до пана Азарова, з проханням сприяти тому, щоб можна було розвивати малий бізнес, щоб тут не стояв обідраний забор. Ми як забудовники намагаємося привести цю ділянку у порядок. Ми хочемо добудувати це, але те, що нам перешкоджають, - це реалії нашої країни, нашого міста в тому числі".
У прес-службі КП «Водоканал» нашим журналістам пояснили, що в жодному разі їх роботи не націлені на перешкоджання будівництву, а є звичайною плановою перевіркою, в ході якої необхідно проводити земляні роботи. Чому деякі земляні роботи чи інші аварійні ситуації у «Водоканалі» залишаються невирішеними роками, а тут, де нічого аварійного не простежується, готові рити на порожньому місці – питання риторичне, переконані забудовники.
Біля будмайданчику знаходився і транспорт міської ШЕД. Що він повинен був робити там – нам з'ясувати не вдалося – начальник дільниці Іван Петренко не зміг відповісти, запевнив – не знає.
Врешті учасники конфлікту на майданчику дійшли компромісу: цього дня «Водоканал» не буде нічого рити, а котлован до труби на території майданчику будівельники вириють самі. І тим не менше звернуться до прокуратури з проханням втрутитися у ситуацію.