Абітурієнти, визначившись із майбутнім фахом, почали атакувати приймальні комісії вишів і більше розпитувати про цьогорічні електронні нововведення. Як приймають абітурієнтів у Полтавському університеті економіки і торгівлі, розповість Крістіна Криженко.
Студентів у Полтавському університеті економіки і торгівлі вже не знайдеш, а ось абітурінтів – вистачає. 2 липня стартувала вступна кампанія, до якої у виші підготувались заздалегідь – створили додаткові приміщення, оснащені необхідною оргтехнікою, встановлені багатоканальні телефонні лінії, створено інформаційно-довідкову і екскурсійну службу, аби абітурієнти, які не були на Днях відкритих дверей вишу, могли більше дізнатися про ПУЕТ.
Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ: "Ми підключені до всіх електронних баз, які дозволяють звіряти сертифікати на відповідність електронній базі, які дозволяють вести систему Конкурс, кожному абітурієнту бачити своє місце в загальному заліку і щоб він сам бачив, проходить він по конкурсу чи не проходить. Ми завжди працюємо прозоро і відкрито для випускників".
Орієнтованим на абітурієнтів, зазначають у виші, є і графік роботи приймальної комісії – з 7-ї ранку до 21.00 без перерв та вихідних.
Вікторія Дмитренко, відповідальний секретар приймальної комісії ПУЕТ: "На одного студента витрачається десь 30-40 хвилин. Ми одразу беремо до розгялу документи, звіряємо все і вносимо до електронної бзаи. У нас є потужний штат спеціалістів, які пройшли перед цим відповідне навчання".
Серед цьогорічних нововведень, крім електронної бази, – і додаткові можливості для абітурієнтів – можливість подання документів одразу до 5-ти вишів за трьома спеціальностям кожен (максимум 15-ть спеціальностей).
Оновлені інфо- стенди на місці і університетський сайт містять всю необхідну інформацію: умови вступу, перелік сертифікатів ЗНО, тощо. Цьогоріч до традиційних спеціальностей вишу додався і новий напрям підготовки – туризм. Слід відзначити, наголошує очільник вишу Олексій Нестуля, що початок вступної кампанії ознаменувався приємними несподіванками – рейтинг вишу у загальноукраїнському переліку.
Олексій Нестуля, ректор ПУЕТ: "Нам в принципі найцікавіші ті рейтиги, які здійснюються за об'єктивними показниками: кадрове забезпечення, інфозабезпечення, міжнародна діяльність. За такими принципами виші завжди оцінює Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. І за міністерським рейтингом серед економічних факультетів і тих, які загалом готують економістів, ми посіли 5-те місце - це дуже престижно".
Тож і завдання на наступний навчальний рік, говорить Олексій Нестуля, – тримати планку і надалі продовжувати у виші наукову і міжнародну діяльність задля підвищення якості освіти своїх студентів.