На кожен товар є свій покупець. Найскладніше, напевне, реалізовувати цю народну приказку на ринку праці. Підприємства потребуть фахівців робітничих професій, натомість 70% шукачів роботи – із вищою освітою. Іще одна невідповідність: молоді фахівці на першому місці роботи грошей хочуть більше, ніж того пропонують роботодавці. Про ситуацію із працевлаштуванням у Полтаві – далі у нашому випуску.
Тут людей вистачає постійно. Додатковий аншлаг припадає на літо. Мова – про міський центр зайнятості. До тих, хто вже стоїть на обліку, додаються і вчорашні студенти, нинішні молоді фахівці. Хоча саме цьогоріч роботодавці як ніколи зацікавлені саме у молодих спеціалістах, тут вже відслідковується перша невідповідність. Новоспечені фахівці не погоджуються починати свою кар'єру із низьких, на їх думку, зарплат.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості: "Неадекватне сприйняття реальності, перевищення самооцінки, власних можливостей і невміння привести у відповідність свої побажання, прагнення і свої вподобання до майбутньої роботи із тими вимогами, які виставляє ринок праці".
Іще одна спільна проблема для всього ринку праці, ділиться досвідом Оксана Попова, – невідповідність попиту і пропозиції. Затребувані нині роботодавцями фахівці робітничих професій. Натомість роботи більше потребують люди із вищою світою.
Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості: "Близько 60% вакансій – це робітничі професії. Лише 30% потребують менеджерів середньої ланки, хоча у дійсності кількість людей, які шукають роботу, – із точністю до навпаки".
Однак все ж на ринку праці фахівці спостерігають стабілізацію. Кількість осіб, яка звернулась за послугами до центру зайнятості, – менша. За півроку тут побувало близько 7-ти тисяч осіб, тоді як за аналогічний період минулого року цифра була більшою за 8 тисяч.