Принаймні про це заявив інтернет-виданням міський голова Олександр Мамай. Журналісти Студії "Місто" стали свідками перевірки в управлінні житлово-комунального господарства. Хто і що шукав - далі у сюжеті.
«Силовики провели обшуки у кількох депутатів міськради та у комунальних підприємствах» – подібними заголовками майоріли цього дня не тільки полтавські інтернет-видання, а й національні. «Майже на всіх комунальних підприємствах міста проводяться обшуки... Працівники прокуратури забирають всі печатки. У депутата міської ради із власного гаманця були забрані кошти. Такими діями силовики просто паралізують місто. Відповідь очевидна, що в Полтаві просто не виконується Указ Президента про невтручання в господарську діяльність підприємств контролюючих органів», – цитують слова міського голови Олександра Мамая інтернет-видання. Чи дійсно забирають печатки, побачити нашим журналістам не вдалося – двері управління житлово-комунального господарства цього дня були зачинені. Не взяв трубку мобільного і сам Олександр Мамай, проте його профільний заступник, який курує житлово-комунальну сферу міста, Олександр Найпак факт обшуку підтвердив і пообіцяв надати детальнішу інформацію та висловити свою позицію наступного ранку. Сподіваємося, він додержить свого слова, на відміну від керівника прес-служби міської ради, від якого обіцяної офіційної позиції міської влади на сайті ради ми так і не дочекалися. Тоді як прес-служба Прокуратури спрацювала оперативно – на заяву про ніби-то проведення органами прокуратури області заходів, спрямованих на блокування роботи комунальних служб міста Полтави, остання повідомила, що на даний час у провадженні прокуратури міста перебуває кримінальна справа, порушена за фактом розтрати та привласнення коштів місцевого бюджету шляхом завищення вартості робіт із капітального ремонту трубопроводів опалення, водопостачання та водовідведення у приміщеннях житлових будинків, пов’язаних із цим фактами службового підроблення. Наразі слідчими вживаються всі необхідні заходи щодо виявлення приховуваної фінансово-господарської документації, пов’язаної із проведенням та оплатою вищевказаних ремонтних робіт. Що ж до вилучення комп’ютерної техніки, печаток та документів, відсутність яких може поставити під загрозу нормальне функціонування комунальних структур міста, Прокуратура інформацію спростувала. Нині розслідування у справі триває. Чим воно закінчиться – сьогоднів говорити зарано, але те, що така ситуація станеться,багато хто говорив ще два роки тому.
Віталій Нікіпєлов, заступник міського голови м.Полтави (2006-2010) з юридичних питань: "На жаль, це було передбачувано іще 2 роки тому. Під час виборів на посаду міського голови команда Андрія Матковського попереджала, що надзвичайно великі кошти, які вкладає бізнес в ніби-то благодійну діяльність (в гречку) доведеться повертати всій громаді. І як наслідок, ми бачимо процеси комерціалізації у всіх галузях міського господарства: у транспорті, у комунальному господарстві".
Нагадаємо що ще дві кримінальні справи порушено прокуратурою за фактом закупівлі комунальної техніки за завищеними цінами та розтрати службовими особами КП «ШРБУ» асфальтобетонної продукції на користь третіх осіб.