При Кабінеті міністрів створили управління з інформаційної безпеки, яке моніторитиме зміст соціальних мереж, повідомляє ТСН. Про жодні рецензування не йдеться, переконують: немає і загрози витоку конфіденційної інформації. Такий інтерес спричинили виключно вимоги часу, адже віртуальне життя та спілкування викликає справжній бум серед українців. Наскільки полтавці залежні від соціальних мереж та чи не шкодить це їм, дізнавалася Крістіна Брігіда.
Перша соціальна мережа з'явилася у 1995 році, коли компанія Classmates Online відкрила сайт, який дозволяв своїм відвідувачам знаходити тих, з ким вони колись навчалися, працювали або служили в армії. Через більш ніж 15-річне існування до переписки в чаті додалися ще розміщення фотокарток, перегляд відео тощо.
За цей час спілкування в соціальних мережах вже давно посіло вагоме місце у житті українців. На це звернули увагу і в Кабміні. Нещодавно там створили управління з інформаційної безпеки, що займатиметься дослідженням соціальних мереж як нововведення, з яким живе суспільство. Переслідування когось чи рецензування повідомлень у соцмережах управлінням виключається, моніторитиметься насамперед активність зареєстрованих користувачів.
Крістіна Брігіда, журналіст: "Кілька натискань клавіш, і можна дізнатися про новини друга чи знайомого, навіть не встаючи зі свого робочого місця. Незважаючи на всю зручність такого обміну інформацією, психологи б'ють на сполох: листування у соціальних мережах впевнено витісняє живе спілкування".
Незалежно від свого віку, вподобань, соціального статусу люди поринають у віртуальний світ. Реєстрація у соцмережах дає свої позитивні плоди: розширюється коло знайомих, зручно й швидко передається інформація, з'являється можливість поспілкуватися із давніми друзями. Проте іноді таке занурення у віртуальний світ може становити загрозу, говорять психологи. Мова йде про так звані інтернет-депресію та інтернет-фобію.
Лариса Авраменко, психолог: "Коли людина, маючи величезну кількість друзів, відкриває свою сторінку, а там 150 друзів. «Ой, скільки в мене друзів!», а насправді, виходячи на вулицю, він самотній, він не знає жодної техніки живого спілкування, зовсім".
Свою пристрасть до соціальних мереж полтавці пояснюють просто: вони набагато полегшують спілкування з друзями.
Бліци:
- Усі спілкуються зараз так, тобто, не знаю, всі спілкуються, там усі друзі
- Цікаво, цікаво просто. Дуже цікавих спілкувань багато з різними людьми, з різних міст, з різними поглядами. Взагалі, цікаво дуже
- Усі друзі «сидять», доводиться з ними якось спілкуватися, тому що не виходять на вулицю. Звісно, краще живе спілкування, ніж у соціальних мережах
- Скоріш за все просто провести час, ніж якийсь зміст
«Зайшов в Інтернет на п'ять хвилин, а пройшло півтори години». Із цієї фрази починається справжня залежність від соціальних мереж. Побороти її можна. Головне в цьому, кажуть спеціалісти, вчасно натиснути кнопку «Вийти».
Лариса Авраменко, психолог: "Було б добре, якби біля кожної людини, яка живе реально багато в соціальних мережах, були контактні люди, контактні в реальному світі".