Маєте борги за воду, тепло чи світло – можете забути про відпочинок за кордоном і навіть про оформлення закордонного паспорту. Цього не достатньо? І ви досі в боржниках? Тоді готуйте до опису та вилучення ваше майно.
У Полтаві питання стягнення заборгованості перед комунальними підприємствами стоїть дуже гостро – констатує начальник Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції Вадим Дробітько. Вистачає боргів у населення і перед «Полтаватеплоенерго».
Вадим Дробітько, заступник начальника Полтавського міського управління юстиції – начальник Октябрського ВДВС Полтавського МУЮ: "Тільки в Октябрському відділі Державною виконавчою службою на сьогоднішній день перебуває близько 2800 виконавчих впроваджень на суму близько 2,5 млн. грн. За півроку нами вже було стягнуто близько 600 тис. грн. на користь «Теплоенерго», але цього не достатньо".
Тож, щоб змусити людей платити, продовжує заступник начальника Полтавського міського управління юстиції, виконавча служба використовує усі доступні методи впливу: арештовує майно (тобто, власник не може ним розпоряджатися – продати чи подарувати, поки не сплатить борг); тимчасово обмежує право боржника виїздити за межі країни або й взагалі забороняє видавати закордонний паспорт. Якщо ж людина й надалі відмовляється платити, за рішенням суду борг стягується шляхом опису, вилучення і подальшої реалізації майна на користь підприємства, якому винен боржник. Причому сума боргу не має значення – винен споживач десять тисяч чи одну – платити повинні всі.
Станіслав Шпількін, юрист-консульт юридичної служби ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО»: "Проходить певний період, боржники, тобто, споживачі не сплачують вчасно за послуги теплопостачання, ми обираємо певний період, на який звертаємося до суду. І тому заборгованість може варіюватися від тисячі і більше".
Тож цього серпневого ранку працівники «Полтаватеплоенерго» та представники виконавчої служби прийшли як-то кажуть за своїм, не забувши прихопити вантажну машину (для перевезення вилучених речей). Втім, вона їм не знадобилася: за жодною з 8 адрес двері ніхто так і не відчинив. Але це, запевняють судові виконавці, тільки справа часу, борг буде обов'язково стягнутий. Якщо двері не відчинять і вдруге, через суд виконавча служба зможе отримати дозвіл на проникнення до житла, а тоді вже можна і двері виносити, за встановлення яких гроші відшкодовувати господарям, звісно, ніхто не буде. Крім того, боржник повинен буде викласти з власної кишені гроші й за експертну оцінку вартості власного майна та за його зберігання до часу реалізації.