12 Січня,
00:48

У Полтаві провели конкурс «Медові витівки»

01 Жовтня 2012 15:43   1018
27-28 вересня на базі державного підприємства «Полтавастандартметрологія» проходило засідання обласної дегустаційної ради, мета якого - поставлення на виробництво нових розробок хлібопекарської та кондитерської продукції. В рамках засідання дегустаційної ради було проведено конкурс «Медові витівки». В ході цього конкурсу змагалися хлібопекарі, які представили випічку, виготовлену з використанням меду та виробники медових напоїв.

Загалом на суд професійних дегустаторів свою продукцію привезли 16 підприємств нашої області. В їх числі ПАТ «Кременчуцький хлібокомбінат», ПП «Полтавський хлібзавод «Південний», ПП «Хорольська мехпекарня», ТОВ «Полтавахліб», ТОВ «Пирятинський делікатес», ПАТ «Комсомольський хлібзавод», ТДВ «Миргородський хлібзавод» та приватні підприємці, які займаються медоварінням.

Під час короткої презентації кожного виду продукції її виробники дали вичерпну характеристику кожному виробу, розповіли, які продукти закладали при його виготовленні, в яких пропорціях, у чому його оригінальність тощо.

Очолює обласну дегустаційну комісію заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович. До її складу увішли генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Алла Миронова, генеральний директор обласної асоціації «Полтавахліб» Іван Бондаренко, начальник лабораторії обласної асоціації «Полтавахліб» Валентина Бакало, директор хлібзаводу «Південний» Зоя Кревеженко, директор ТОВ «Полтавахліб» Валентина Маджар, начальник відділу обласної санепідемстанції Наталія Соколова, заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» Наталія Ткаченко та начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» Надія Ремізова.

Що стосується медових напоїв, то їхній дегустації передувало ще й лабораторне випробування цієї продукції. Медові напої, зазвичай, роблять невеликими партіями, вони доволі недешеві, пов’язано це, як з дороговизною самого натурального меду, так із тим, що процес виготовлення займає тривалий час, адже продукт має спершу «перебродити». Чим довше він бродить, тим стає смачнішим.



На суд журі представили нелише медові напої, виготовлені за традиційною рецептурою, а й продукцію з соком лимону, клена, чорниць, черешень, екстрактом акації, настоянкою лікарських трав, що переконливо свідчить про те, що цей продукт можна вдосконалювати до нескінченності.

На жаль, жодних стандартів, які б регламентували подібну продукцію на сьогодні не розроблено, оскільки її масовим виробництвом підприємства донедавна не займались. Тож постала на часі необхідність розроблення відповідної нормативної документації, яка б «узаконила» їхній бізнес та дозволила повністю відмежуватися від фальсифікаторів, котрі «кидають тінь» на добросовісних виробників.

Компетентні дегустатори оцінювали якість представлених зразків за органолептичними показниками: смак, запах (букет), колір, прозорість, а також звернули увагу на маркування та пакування продукції.

Як відомо, мед заслужено вважається одним із найцілющіших продуктів харчування, у ньому виявлено понад 300 корисних речовин, в числі яких більше сорока важливих для організму людини мікроелементів, вітаміни, ферменти, антиоксиданти тощо. В народній медицині відомо кілька сотень рецептів із застосуванням меду. Крім того, на основі меду готують смачні напої, йому властиво надавати неповторного смаку хлібопекарським та кондитерським виробам. В Україні відомо понад 20 сортів квіткового меду, серед них: гречаний, липовий, соняшниковий, білоакацієвий, ріпаковий, вересовий, конюшиновий, мед з плодових дерев… Вони відрізняються смаком, ароматом, хімічним складом і лікувальними властивостями. Проте, в більшості випадків бджоли виробляють змішаний (поліфлорний) мед, адже збирають нектар з кількох одночасно квітуючих видів рослин.

Звичайно ж, про цілющі властивості меду можна говорити лише за умови, якщо він натуральний та якісний, а не являє собою банальну солодку підробку.

Найбільш розповсюдженими способами фальсифікації є додавання до натурального меду цукрового сиропу або активна годівля бджіл сиропом. Підгодівля бджіл часто викликана необхідністю: відсутністю кормових запасів, проведенням профілактичних і лікувальних обробок, стимуляцією розвитку бджолиних родин тощо. Але вона негативно позначається на якості меду: у ньому значно нижчі показники вмісту білкових речовин, мінеральних солей та вітамінів. Такий мед має слабко виражений аромат та дуже солодкий смак. Проте, чимало фальсифікаторів пускають в хід не лише цукор, а й борошно, крохмал та крейду.

Поте, застосування газорідинної та високоефективної рідинної хроматографії дозволяє визначити увесь спектр цукрів, завдяки чому можна судити не лише про якість меду, але й про його походження. Окрім цього, у Випробувальному центрі ДП "Полтавастандартметрологія" визначають кислотність меду, а також діастазну активність та вміст гідрометилфурфурола, що дозволяє виявити підробку та чи піддавали цей продукт нагріванню, що негативно впливає на його цілющі властивості. Як відомо, натуральний мед – є цілющим засобом, при багатьох захворюваннях, адже бджола – це свого роду індикатор чистоти, вона не збирає нектар з дуже забруднених рослин.

Тож, якщо Ви хочете придбати в торгівельній мережі натуральний мед чи напій на його основі, поцікавтеся у продавця, чи проходила ця продукція відповідні дослідження? Хоча мед та медові напої не підлягають обов’язковій сертифікації в Україні, добросовісні виробники, виводячи свій товар на споживчий ринок, проводять необхідні випробування. Тобто, підтверджують їхню безпечність та якість сертифікатом відповідності, який пред’являють споживачеві за його першою вимогою.

Час від часу аналізи меду роблять і лабораторії, що діють при ринках, але така вибірковість не дозволяє скласти повну картину якості меду. Можливо, саме тому у споживачів часто виникають претензії до меду, купленого на базарі. А лише за смаковими відчуттями придбати якісний продукт можна, на жаль, далеко не завжди.

По закінченню дегустації учасники конкурсу «Медові витівки» отримали дипломи у різних номінаціях. Зокрема, медовари змагалися у 4-х номінаціях «Кращий медовий напій за смаковими якостями», «Краща новаторська рецептура медового напою», «Краща традиційна рецептура медового напою», «Оригінальне оформлення споживчої тари». Що стосується хлібопекарів та кондитерів, то їхню продукцію оцінюватимуть в номінаціях «Кращі смакові якості», «Оригінальна рецептура» та «Оригінальна форма та зовнішній вигляд виробу».

Загалом по результатам роботи обласної дегустаційної комісії прийнято рішення про поставлення на виробництво 20 видів продукції.
ДП "Полтавастандартметрологія"
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1367
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1094
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1142
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   747
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   720
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   702
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   663
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   694
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   823
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   665
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2025 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок