Полтава – вільна від отрутохімікатів, хоча ще 2 роки тому у місті зберігалося 13 тон небезпечних для здоров'я людей відходів. На території всієї області ця цифра збільшується в рази, як і кількість мільйонів гривень, потрібних на утилізацію отруєного сміття.
Проблема отрутохімікатів існує десятки років. Останнім часом на Полтавщині ситуація зі зберіганням небезпечних відходів досягла рівня надзвичайної.
Михайло Андрусенко, начальник управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Полтавської ОДА: 2Ці хімікати розташовані по всій області, в складах, не призначених для зберігання. В багатьох випадках – під відкритим небом. Опади сприяють тому, що вони розповсюджуються в грунті підземними водами, створюючи значну небезпеку для людей",
Доведено, продовжує начальник управління, що отрутохімікати можуть викликати онкологічні захворювання. Щоб убезпечити мешканців області, влада розробила спеціальну програму по знаходженню, збору, вивозу та утилізацію отруєного сміття з усієї території Полтавщини. Відтак, якщо у своєму районі ви побачите людей у захисному спецодязі, бити тривогу не треба. Як і зважати на залякування. Останні, попереджає Михайло Андрусенко, швидше мають політичне забарвлення.
Михайло Андрусенко, начальник управління з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Полтавської ОДА: "Ми маємо такі прикрі випадки, коли люди, шановні, поважні, зустрічаються з населенням і кажуть: «Оце бачите, влада привезла вам отрутохімікати. Хоче вас отруїти». Я хочу попросити не робити цього, таких небажаних політичних технологій. Це відбувається процес вивезення отрутохімікатів за межі області, за межі України".
З України отрутохімікати вивозять до Польщі, адже у нашій країні утилізуючих заводів поки немає. Задоволення це не з дешевих: знищити 1 тонну небезпечних відходів коштує близько 25 тисяч гривень. От і порахуйте: за 2 роки, поки діє програма, тільки з Полтавської області вивезли 780 тонн отруєного сміття, витративши на це більше 17 мільйонів гривень. І робота в цьому напрямку продовжується: у 2013 році МНС-ники планують повністю очистити Полтавщину від отрутохімікатів.