Підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», аналогів якому немає у жодній країні СНД. Юні учасники цього творчого змагання за допомогою олівців, фарб та різних технік образотворчого мистецтва передають своє уявлення про якісний світ та продукцію, яку вони вважають гідною найвищої оцінки.
Цього року перше місце у номінації «Кращий плакат на споживчу тематику», в категорії від 9 до 12 років виборов 12-річний вихованець комунального позашкільного спеціалізованого мистецького навчального закладу “Дитяча художня школа” Комсомольської міської ради Богдан Гармаш з роботою «Ми за якісний борщ».
Журі вразили багата уява та образне мислення юного майстра пензля, який намалював усі інгредієнти якісного борщу у вигляді колоритних одухотворених персонажів.
Слід відзначити, що цьогорічний конкурс дитячого малюнка проводиться уже дев’ятий рік поспіль, за цей час у ньому взяли участь понад 50 тисяч робіт з усіх регіонів України. Лише цього року юні майстри пензля намалювали понад 5 тисяч робіт на споживчу тематику, з них для участі в загальнодержавному етапі конкурсу відібрали лише трохи більше 2-х сотень малюнків.
Урочистості проходили в приміщенні ДП «Український дім», що у Києві. Юних переможців привітав заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Петро Куліков: «Цей конкурс формує громадянську свідомість у дітей, дає уявлення про те, що вони повинні жити в якісному світі. Юні художники намагалися передати дорослим усі очікування, втіливши у малюнки своє бачення якісного життя».
«Усі хто бачив або побачить малюнки дітей зрозуміє, що дитяча душа чиста, вона сприймає світ тонко. Серця та руки маленьких громадян України створили неповторний світ добра, краси та любові, який, на моє переконання, повинні побачити якомога більше людей» - наголосив Голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів України Сергій Орєхов.
Загалом дипломи та призи отримали 27 талановитих художників. Маленьких переможців визначали у трьох номінаціях: «Я пізнаю якісну продукцію», «Ми архітектори якісного світу», «Кращий плакат на споживчу тематику», за віковими категоріями: «5-8 років»,«9-12 років», «13-17 років» у кожній із номінацій.
Окрім дипломів та подарунків на юних майстрів пензля чекала захоплююча екскурсія до Київського планетарію. Але головне у подібних акціях, звичайно ж, не лише визначити переможців, а заронити у дитячі душі зернятко небайдужості, сформувати у підростаючого покоління громадянську свідомість, прищепити їм бажання прагнути до гармонії з навколишнім світом, а отже, в майбутньому зробити своє життя якіснішим.