На Полтавщині значно почастішали випадки насильства у сім`ї щодо чоловіків
12 Грудня 2012 12:36
1065
Цього року українці подали до міліції понад 119 тисяч заяв про те, що стали жертвами насильства в сім’ї. На Полтавщині протягом року по допомогу звернулися майже 4 тисячі людей. А прокуратура області за 10 місяців внесла 484 захисних приписи.
Це означає, що у стількох сім’ях на Полтавщині потерпали від насильства. Однак насправді, ситуація ще гірша, вважають учасники прес–конференції, яка пройшла в обласній інформаційній агенції «Новини Полтавщини». Про результати міжнародної акції «16 днів проти гендерного насильства», яка тривала з 25 листопада по 10 грудня, розповідали начальник відділу у справах сім’ї та молоді ОДА Наталія Шкоденко та директор програм громадської організації «Центр – Розвиток демократії» Елла Ламах.
Насильство в родині – одна з найпоширеніших форм порушення прав людини. Щороку в Україні фіксують понад 100 тисяч випадків жорстокого поводження серед рідних людей. І тут не залежить ні від рівня освіти, ні від соціального статусу сімей. Тому реальна цифра, на думку експертів, більша, як мінімум, у 4 рази. Просто жертви часто соромляться повідомляти про жорстоке ставлення до себе і не звертаються до міліції. Жінки в Україні найчастіше стикаються з фізичним та сексуальним насильством. Останнім часом почастішали і випадки насильства щодо чоловіків. На Полтавщині кількість звернень по допомогу від сильної статі цього року зросла втричі. І становить – 322 випадки.
Насильства в сім’ї не подолати, використовуючи лише правові механізми. Для цього потрібен комплексний підхід, наголошує гостя з Києва: допомога держави та підвищення правової культури й свідомості населення. І додає – на Полтавщині, у порівнянні з іншими областями України, ситуація дещо краща.
У кожній районній лікарні Полтавщини є спеціальні палати для матерів із дітьми, які потерпають від насильства в сім’ї. З постраждалими працюють психологи. Такі родини на постійному контролі в соціальних службах. На жаль, гірша ситуація з насильниками. В області мало психологів, які б проводили корекційні програми з особами, які схильні до жорстокого поводження з рідними. Однак до кінця 2013 року ситуацію планують виправити. А жертвам насильства радять не тримати проблеми в собі, а звертатися по допомогу. Наприклад, хоча б на телефони довіри.
У Полтаві за номером: 2— 94–11. У Києві телефон «гарячої лінії» для постраждалих від насильства: 8–800–5000–335.
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.