18 Січня 2013 10:05
1215
Грошей на реставрацію історичної будівлі, яка останні 20 років буквально розсипається у самому центрі міста, нині немає, а тому потрібно хоча б зберегти її від подальшого краху, певні члени ініціативної групи. На першому в цьому році зібранні комітету побували Інна Безугла та Сергій Сепітий.
Цього року учасники комітету з порятунку Полтавського Кадетського корпусу зібралися вперше. Їх склад – довільний, адже вони раді бачити нові обличчя небайдужих до проблем історичної будівлі.
Вячеслав Скрябін: "Ми знаєм, що останні 20 років він знаходиться у дуже ганебному стані, і це викликає купу почуттів, що в центрі міста історична будівля в ганебному стані".
Погодні умови, особливо нинішні, кажуть учасники зібрання, не на користь Кадетського корпусу.
Георгій Негай, доцент кафедри основ архітектури ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка: "Він поступово руйнується, там дах дуже сильно руйнується, вода стікає по стінах. Якщо будуть морози – від морозів цегла розсипеться".
Наразі сама будівля за рішенням суду начеб-то передана до комунальної власності міста, зазначають члени комітету. Але про існування відповідного державного акту передачі, зазначили присутні, їм не відомо. Тому нині діяти збираються власними силами.
Вячеслав Скрябін: "Перша і головна задача, розуміючи, що коштів немає на капітальну відбудову, – знайти хоча би шляхи законсервування. Архітектори на громадських засадах зроблять проект, щоб реконструювати, і будем шукати інвесторів. Можливо, це будуть міжнародні фонди, вони допоможуть зробити перші кроки. А взагалі будем звертатись до небайдужих полтавців".
Відповідно фонд, який збиратиме кошти для порятунку Кадетського корпусу, вважають активісти, треба відкрити терміново. А для того, аби про нього дізналося якомога більше людей, працюють над створенням сайту.
Борис Тристанов: "Ми створимо сайт нашого комітету, на якому будемо висвітлювати діяльність, розмістимо всі судові рішення, історію Кадетського корпусу – по цьому дуже багато матеріалів".
У майбутньому, якщо все вдасться, активісти комітету хочуть бачити у приміщеннях Полтавського Кадетського корпусу дитячі гуртки чи виставкові зали, але не розважальні центри.
Георгій Негай, доцент кафедри основ архітектури ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка: "Були такі пропозиції, щоб Кадетський корпус свого роду став полтавським мистецьким Арсеналом, на кшталт київського. На мою думку, так буде найбільш правильно".
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,
1368
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,
1095
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,
1142
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,
747
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,
720
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,
703
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,
663
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,
695
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,
824
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,
666
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.