24 Листопада,
15:41

Олександр Мамай розповів про ситуацію з ліфтами у Полтаві

11 Лютого 2013 11:00   974
Підйомникам, які щодня долають десятки кілометрів між поверхами полтавських будинків, нині працювати важко. Велике навантаження, тривала відсутність капітальних ремонтів і модернізації, а ще й вандали… Що чекає на полтавські ліфти і чого чекати від них полтавцям, розповів міський голова Полтави Олександр МАМАЙ.

– Скільки полтавських ліфтів зможуть пройти перевірку успішно?

– Нам у спадок із попередніх часів дісталося безліч застарілої техніки. Ми з вами добре розуміємо, що багато підйомників відслужили свій термін і потребують ремонту й модернізації. Міська влада працює над вирішенням цієї проблеми і в плані фінансування та організації роботи, адже очевидною стала необхідність великих капіталовкладень. Для мене як міського голови це одне з першочергових завдань.

За ліфтами постійно доглядають експерти КП «Ремліфт». Якщо стан техніки викликає сумніви, ліфт зупиняють. Сьогодні, наприклад, «Ремліфт» зупинив підйомники на вулицях Станіславського, 4­А, та Колективній, 6. Причина – протікання даху в машинному відділенні. Навіть якщо вода з даху, хоча б теоретично, може потрапити до електрообладнання, а звідти до кабіни, техніку відразу зупинять. Але серед діючих підйомників нині для життя і здоров'я людей безпечними є 99% ліфтового парку. Тобто люди, навіть у разі екстреної зупинки, не повинні постраждати.

Щодо кількості перевірених ліфтів, то за приблизними підрахунками 30­-40% їх продовжать термін служби ще приблизно на три­чотири роки. А от решті 50­-60% підйомників для додаткових трьох років служби доведеться зробити поточні ремонти на суму від 5 до 15 тисяч гривень.

Але, щоб розв'язати проблему, поточних ремонтів недостатньо – потрібна модернізація, а це вже зовсім інші суми. За оптимістичним прогнозом, модернізація одного ліфта обійдеться у 80 – 140 тисяч гривень.

– Полтавським ліфтам сьогодні «несолодко». Що плануєте зробити, аби виправити ситуацію?

– Проблема застарілості ліфтового господарства актуальна для всієї України. Особливо нині, коли масово закінчується термін служби підйомників, які встановлювали в новобудовах 80­х років. Порівняно з іншими містами у Полтаві ситуація не найгірша – термін роботи без експертизи завершується лише в половини ліфтів. Незабаром до них додадуться «молодші» підйомники. Нових ліфтів у комунальній власності міста лише близько десяти.

Для того, щоб розв'язати «ліфтову проблему», необхідний дієвий проект модернізації ліфтового господарства міста. У Полтаві є такий проект, але втілити його за допомогою лише міського бюджету не вдається – потрібна допомога з боку держави.

Полтавський проект модернізації ліфтів прийнято ще 2007 року. Згідно з ним готувалися проекти змін, але, на жаль, попередня міська влада його не реалізувала. І, як приклад, того ж 2007 року розроблявся спеціалістами КП «Ремліфт» і пілотний проект реформування ліфтового господарства. За ним на модернізацію і капітальний ремонт більшої частини ліфтів потрібно було витратити чотири роки і 14 млн гривень. Сьогодні цифри, звісно, вже інші й набагато більші.

Нині місто виділяє на ремонти та підтримання ліфтового господарства 1 млн гривень на рік і додатково покриває витрати, які виходять за межі цієї суми. Торік, наприклад, було освоєно 1 млн 400 тис. гривень.

Ще один варіант розв'язання проблеми – поступове підведення тарифів до економічно обґрунтованих значень.

Якби сьогодні тариф за використання ліфта був на рівні 32­-34 копійки за квадратний метр помешкання, з міського бюджету не довелося б брати додаткових грошей. Це не кажучи вже про тариф у 60 копійок, за яким можливим було оновлення парку техніки. Але другий випадок нині навряд чи можливий – більшість людей просто не зможе сплачувати за ним.

– Тема, яка хвилює мешканців багатоповерхівок не менше за стан самого ліфта, – зв'язок із диспетчером.

– Із ним нині справді існує проблема, адже перші системи зв'язку були розроблені понад 30 років тому. Служили б вони і досі, якби їм не вкоротили віку. Колись абсолютна більшість ліфтів була диспетчеризована, але кабелі, через які відбувався зв'язок, розікрали вандали. Зламали й багато техніки в кабінах. Тож до фінансових проблем у ліфтовому господарстві додається ще й людський фактор.

Обладнати ліфти новими системами – справа недешева: диспетчеризація одного коштуватиме від 2500 до 5000 гривень. А систем нині багато: є такі, що працюють через інтернет або через мережі мобільного зв'язку. Профільні підприємства сьогодні отримують безліч пропозицій від виробників таких систем. У масштабах міста на неї потрібно буде витратити близько чотирьох мільйонів гривень.

Нині житлово­комунальний фонд міста перебуває в непростому стані. Як міський голова і взагалі як полтавець я робитиму все можливе для того, щоб ліфти міста працювали якнайкраще. Міська влада шукає кошти на модернізацію самих ліфтів та обладнання їх засобами зв'язку. Я звертаюся до полтавців із проханням: ставтеся акуратніше до техніки, якою щодня користуєтесь. Адже ліфти особливо важливі для стареньких, матерів із маленькими дітьми та інвалідів.
Прес-служба Полтавської міської ради
Рекомендуем почитать
23 Січня 11:08,   1357
Размещение рекламных материалов на щитах – один из наиболее востребованных видов продвижения любых продуктов, ориентированных на массовую аудиторию. ...
15 Грудня 13:06,   1084
Учні НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназії міста Гайсин взяли участь у інформаційній інтерактивній зустрічі.
15 Грудня 11:22,   1133
24 грудня у Полтаві відбудеться перший етап благодійного ярмарку у підтримку онкохворих дітей «Чужих дітей не буває».
15 Грудня 09:40,   739
Працівники КП «Благоустрій Кременчука», як-то кажуть не покладаючи рук, готують головну новорічну ялинку Кременчука до урочистого відкриття. ...
15 Грудня 07:45,   709
П’ятнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується хмарна погода. Місцями – дощитиме.
14 Грудня 14:24,   696
З 13 по 16 грудня волонтери благодійної акції «Святий Миколай – дітям» збиратимуть подарунки для маленьких кременчужан, які опинилися в складних життєвих обставин ...
14 Грудня 13:29,   653
У наш час гостро стоїть питання покращити, урізноманітнити, зробити більш цікавим життя такої категорії людей, як людей поважного віку.
14 Грудня 07:45,   685
Чотирнадцятого грудня на Полтавщині, за повідомленнями Укргідрометцентру, очікується сильний туман, ближче до вечора – буде сильна хмарність.
13 Грудня 12:24,   809
Кожен кременчужанин може долучитись до загальної доброї справи буквально у два кроки: 1. Заходиш у один з магазинів, які долучились до акції. 2. Купуєш подарунок для діток та перед ...
13 Грудня 10:30,   655
Дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах й тих, що мають особливі потреби у день Святого Миколая привітають у Миргороді.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Використання матеріалів сайту дозволяється за умови обов'язкового вказівки активного, не закритого для індексації пошуковими системами, не скриптового гіперпосилання на сайт Полтава-Інфо - Poltava.Info, для друкованих видань - з формулюванням "за матеріалами сайту Poltava.Info".

Увага! Копіювання інформації із розділів Афіша Полтави, Заклади HoReCa, Здоров'я та краса, Каталог підприємств заборонене у будь-якому вигляді!

Адміністрація сайту Полтава-Інфо не завжди поділяє думку авторів статей і не несе відповідальності за зміст інформації, яка розміщується відвідувачами ресурсу.

© 2004-2024 "Полтава-Інфо" інформаційний сайт
Про нас
|
Розміщення реклами
|
Контакти
|
Зворотній зв'язок