«Ми не настільки багаті, щоб купувати неякісні речі», - цей крилатий вислів особливо актуальний для підприємств, які вкладають кошти в модернізацію свого обладнання. Оскільки вартість нового – вимірюється у десятках, сотнях тисяч, а подекуди й мільйонах гривень, необхідно бути стовідсотково впевненим, що воно не лише передчасно не вийде з ладу, а й повністю відповідатиме усім технічним характеристикам, зазначеним в супровідній документації. Адже будь-які відхилення негативно позначаються на якості кінцевої продукції, що згубно впливає на імідж виробника. Та й найменший простой, через збої в його роботі, потягне за собою економічні збитки.
Тож аби не викинути гроші «на вітер», завбачливі господарі спершу піддають «покупку» ретельному випробуванню із залученням незалежної організації, яка має для цього технічні можливості та акредитована на відповідний вид діяльності.
На Полтавщині подібні дослідження проводить лабораторія випробувань технологічного обладнання, що діє на базі державного підприємства «Полтавастандартметрологія» з 2006 року. Лише торік в її стінах було проведено 145 випробувань різноманітного технологічного обладнання та електропобутової продукції. Причому, тут не лише виявляють можливі неполадки в роботі техніки, а й допомагають вcтановити їх причини та своєчасно усунути недоліки.
Зокрема, протягом минулого та з початку нинішнього року представників підприємств області цікавили випробування токарних верстатів, насосів, швейних машин, конвеєрів, силосів тощо. В числі виробників, які постійно співпрацюють з лабораторією, можна назвати таких флагманів промисловості області, як ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», ПАТ «Електромотор», ПАТ «Полтавський експериментально механічний завод», завод «Комсомолець», ВАТ «Легмаш» та багато інших.
Центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання (НД ЦВЕЛ), до складу якого входить лабораторія випробувань технологічного обладнання, акредитований на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025-2006. За роки своєї діяльності лабораторія значно розширила галузь випробувань, зросли об`єми та географія виконання замовлень. Зокрема, тут проводять випробування не тільки на замовлення покупців, а й на прохання самих виробників обладнання з метою оцінки відповідності продукції вимогам Технічних регламентів (Технічного регламенту безпеки машин та устаткування та Технічного регламенту безпеки низьковольтного обладнання). Лабораторія також проводить сертифікаційні, кваліфікаційні, типові, періодичні та інші види випробувань, які необхідні при виробництві того чи іншого виду обладнання.
Лабораторія має кваліфікований персонал та високий рівень технічного оснащення, який дозволяє їй проводити випробування:
- обладнання металообробного та деревообробного;
- технологічного обладнання для харчової та м’ясо-молочної промисловості, підприємств торгівлі, громадського харчування та харчоблоків;
- електропобутового та аналогічного обладнання;
- ручних електромеханічних машин та переносних верстатів;
- ручних не електрифікованих механізованих інструментів;
- засобів обчислювальної техніки;
- техніки сільськогосподарської;
- зварювального обладнання.
Випробування продукції, щодо показників якості та безпеки здійснюються за такими напрямками:
- визначення електричної, механічної безпеки виробів;
- вимірювання віброакустичних параметрів виробів;
- лінійно-кутові вимірювання;
- функціональні вимірювання;
- випробування на надійність;
- кліматичні випробування.
Державне підприємство «Полтавастандартметрологія» гарантує достовірність результатів випробувань та об’єктивність і неупередженість в ході їх проведення. Тож якщо Ви не хочете, щоб Вас «пошили в дурні», не полінуйтесь зайвий раз пересвідчитися, що обладнання, яке Ви збираєтеся придбати, Вас не підведе. А тому, хто його виготовляє, такі випробування, без сумніву, допоможуть вижити в умовах жорсткої конкуренції, залишивши далеко позаду тих, хто не вважає за потрібне приділяти належну увагу контролю за якістю своєї продукції.