Факти щодо випробування вакцини і медпрепаратів на полтавських дітях-сиротах, викладені у зверненні народного депутата Валерія Головка, на сьогоднішній день не підтвердились.
Про це кореспондентові
УКРІНФОРМу повідомив начальник відділу зв'язків з громадськістю УМВС України у Полтавській області Юрій Сулаєв.
«Жодного факту, який би підтверджував провину полтавських медиків щодо випробування вакцини і медпрепаратів на дітях-сиротах, на сьогоднішній день немає, хоча перевірка ще триває і кримінальне провадження відкрито», - сказав Сулаєв.
Він уточнив, що кримінальне провадження, яке полтавські правоохоронці відкрили ще 12 березня (одразу після появи депутатського звернення у ЗМІ), відкрито не проти конкретних осіб, а за інформацією, яка викладена у зверненні.
За словами правоохоронця, 23 березня до міліції надійшло аналогічне повідомлення ще одного заявника, яке було об'єднано із першим.
Як повідомляв УКРІНФОРМ, народний депутат Валерій Головко (ВО «Батьківщина») звернувся із депутатським запитом на ім’я начальника департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, в якому вимагав підтвердити або спростувати інформацію про те, що в одному із медичних закладів Полтавщини використовують дітей-сиріт для випробувань вакцини «Доріпенем», яка не має акредитаційного сертифікату.
Медики інформацію про випробування вакцини на дітях-сиротах спростували. Проте підтвердили випробування антибактеріального препарату «Доріпенем» в обласній дитячій клінічній лікарні. За їх даними, все зроблено в межах чинного законодавства і за згодою обох батьків, про що є відповідні записи в картках пацієнтів.
Акредитаційний сертифікат та всі необхідні дозвільні документи, що дозволяють проводити випробування даного препарату, медичний заклад має, запевнили медики. За їх даними в період з червня по вересень 2012 року препаратом «Доріпенем» було проліковано двох дітей. У медичних картках стаціонарних хворих є інформована згода обох батьків, яка є обов’язковою вимогою для включення дитини до клінічного дослідження, що контролюється комісією з питань етики Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.
Медики уточнили, що препарат «Доріпенем» є антибактеріальним засобом, що використовується для лікування інфекції сечових шляхів з ускладненим перебігом та відсутністю належного ефекту від попереднього тривалого лікування згідно клінічного протоколу. Даний лікарський засіб для використання в Україні дозволений (номер реєстраційного посвідчення UA/9213/01/01, термін дії посвідчення з 17.12.2008 по 17.12.2013 року).