23 Августа,
14:53

Обласна влада анонсувала створення на Полтавщині 5 субрегіональних полігонів ТПВ

31 Октября 2016 18:35   215
До 1 грудня робоча група має подати чітку концепцію подальших дій у рамках впровадження Субрегіональної стратегії поводження з побутовими відходами. А головне — надати на розгляд громадськості декілька варіантів розміщення сучасного полігону ТПВ.

Таке доручення голова Полтавської ОДА Валерій Головко озвучив сьогодні на щотижневій апаратній нараді. Окрім того, закликав управління житлово-комунального господарства ОДА, яке курує реалізацію Стратегії, детально інформувати громаду та ЗМІ, що відбувається в рамках реалізації Меморандуму.

Нагадаємо, що 7 жовтня цього року було підписано Меморандум про співробітництво з реалізації Субрегіональної стратегії поводження з відходами для Полтавської області, створення Полтавського субрегіону. До його складу входять Полтава, Полтавський, Новосанжарський, Карлівський, Машівський та Чутівський райони.

Йдеться про будівництво сучасного полігону твердих побутових відходів, 5 сортувальних станцій та сміттєпереробного заводу. На сьогодні вже створено робочу групу, до складу якої увійшли 18 фахівців з усіх районів—учасників проекту та науковці. Проте головна претензія очільника області — відсутність інформації про роботу цієї групи.

— Потрібно інформувати, що відбувається. Показати чіткий алгоритм реалізації: пошук ділянок для полігону, його облаштування, збір, сортування та вивезення сміття, місце під будівництво сміттєпереробного заводу, — говорить Валерій Головко. — Часу на розмови не залишилося. У розпалі бюджетний процес і потрібно закласти кошти у бюджетах районів-підписантів на реалізацію цього проекту. Без визначення місця під полігон, без рішення громадськості ми не можемо рухатися далі. Необхідно проводити громадські слухання і погоджувати з громадою земельну ділянку для розташування полігону. Тому на 1 грудня має бути і концепція, і запропоновані на вибір ділянки для полігону, і перші розрахунки щодо виділення коштів.


Тема надзвичайно актуальна, зважаючи на той факт, що згідно з даними Державної екологічної інспекції Макухівське сміттєзвалище повинні були закрити щонайменше ще три роки тому. Не краща ситуація і в інших районах. За інформацією начальника управління житлово-комунального господарства ОДА Едуарда Реви, на території області сьогодні налічується близько 675 місць видалення відходів, з них 640 санкціонованих сміттєзвалищ, 8 полігонів твердих побутових відходів та 27 несанкціонованих сміттєзвалищ.

— Річний обсяг накопичення ТПВ складає 1,5 млн. куб.м, з них: лише 10-15 % знаходять подальше застосування, як вторинні матеріальні ресурси. Основна маса твердих побутових відходів захороняється на полігонах та звалищах, що створює екологічно небезпечні умови. З 1 січня 2018 року буде діяти заборона на захоронення ТПВ без переробки, — додав Едуард Рева.


Вихід один — цивілізоване поводження з відходами. Тобто збирання, сортування, вторинна переробка на заводі та утилізація того сміття, яке підлягає захороненню, при чому на полігоні, що відповідає вимогам чинного екологічного законодавства та матиме відповідне інженерне оснащення. Тобто Полтавський субрегіон має стати першою ластівкою. Окрім того, в області будуть створені ще чотири такі субрегіони — Кременчуцький, Хорольський, Пирятинський і Котелевський.
Прес-служба Полтавської ОДА
Рекомендуем почитать
23 Августа 12:00,   116
У Полтавській області за добу зареєстровано 99 повідомлень стосовно злочинних посягань.
23 Августа 09:26,   90
Планується розвинути мережу відеоспостереження, аби фіксувати виникнення пожеж у лісах.
23 Августа 08:33,   163
Порушників правил рибальства притягуватимуть до адмінвідповідальності.
22 Августа 15:15,   235
Обох чоловіків, що брали "дань" із нелегальних торговців Центрального ринку Полтави, затримано.
22 Августа 12:00,   121
У Полтавській області за добу зареєстровано 132 повідомлень стосовно злочинних посягань.
21 Августа 10:10,   133
У Полтавській області за добу зареєстровано 60 повідомлень стосовно злочинних посягань.
18 Августа 13:15,   152
У Полтавській області за добу зареєстровано 123 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 14:30,   146
У Полтавській області за добу зареєстровано 129 повідомлень стосовно злочинних посягань.
17 Августа 12:05,   211
 Від посягань недобросовісних бізнесменів збирається захищати урожай аграріїв штаб із чиновників і правоохоронців на чолі з заступником голови Полтавської ОДА Романом Товстим. ...
16 Августа 12:30,   142
У Полтавській області за добу зареєстровано 125 повідомлень стосовно злочинних посягань.
Все новости раздела →
разместить рекламу
разместить рекламу
разместить рекламу

Использование материалов сайта разрешается при условии обязательного указания активной, не закрытой от индексирования поисковыми системами, не скриптовой гиперссылки на сайт Полтава-Инфо – Poltava.Info, для печатных изданий – с формулировкой «по материалам сайта Poltava.Info».

Внимание! Перепечатка и копирование информации из разделов Афиша Полтавы, Финансы, Заведения HoReCa, Здоровье и красота, Каталог предприятий, Туризм и путешествия, Дом и ремонт запрещена в любом виде!

Администрация сайта Полтава-Информ не всегда разделяет мнение авторов статей и не несет ответственности за содержание информации, которая размещается посетителями ресурса.

© 2004-2017 «Полтава-Инфо» информационный сайт
О проекте
|
Размещение рекламы
|
Контакты
|
Обратная связь