Якщо вчора, ми повідомляли, роботи призупинялися через вимоги «водоканальців», то сьогодні в'їзд на будівництво заблокували представники міської Шляхово-експлуатаційної дільниці. Подробиці – далі у випуску.
Те, що вчора було гіпотезою, сьогодні стало чистим фактом. А саме те, що міська влада вставляє підприємцям палки у колеса в будівництві комплексу у центрі міста. З середи тут на майданчику стоїть трактор міської шляхово-експлуатаційної дільниці, а нині до входу на будівництво підігнали ще й вантажівку ШЕДу, і... мовчки залишили. Водій зник. Представники ДАІ та й міліціонери зафіксували факт та з'ясовують обставини справи, повідомили вони не на камеру.
Тим часом юристи, представники забудовників, переконані: такі речі можуть завершитися для когось кримінальною справою.
Олександр Ошека, представник забудовника: "На мою думку, з юридичної точки зору ми маємо справу, по-перше, з порушенням прав моїх довірителів стосовно користування цією земельною ділянкою, оскільки вони за таких умов не можуть належно використовувати для тих цілей, для яких її було виділено. А з іншого боку, якщо за цим стоять посадові особи, які дають розпорядження водіям та машиністам ставити екскаватори та автомобілі, блокуючи виїзди, то це, на мій погляд, має ознаку зловживання владою, що є злочином".
Шкода, продовжують юристи, що свої голови підставляють прості робітники міських служб, яких використовують у цьому конфлікті як солдатів, гарматне м'ясо, і відповідати в першу чергу будуть саме вони – виконавці, а не чиновники, які дають усні розпорядження перешкоджати будівництву.
Олександр Ошека, представник забудовника: "У першу чергу хотів би звернутися до виконавців цих замовлень, до водія автомобіля та водія екскаватору. Звертаю вашу увагу на ту обставину, що сьогодні ви виконуєте чиїсь розпорядження, які явно є незаконними. Хочу, щоб ви знали, що згідно з Конституцією України, ви маєте право не виконувати злочинних розпоряджень".
Представники забудовника дивуються таким діям міської влади. Мало того, що підприємство знесло на цьому місті старі обдерті кіоски, платить орендну плату, хоче і облагородити територію, побудувати комплекс та створити нові робочі місця, так ні, виходить міській владі сьогодні вигідніше, аби подовше стояв у центрі міста довгобуд, все заростало бур'яном. До чого тут робочі місця, податки, наповнення казни міста і так далі. А якщо говорити прямо, надіються на те, що ми віддамо земельну ділянку, а вони її перепродадуть. Не дочекаєтеся – запевняють забудовники. Звертатимуться за допомогою до центральних органів влади – розібратися у конфлікті, бо нинішня міська влада не чує ні Президента, ні прем'єра – сприяти бізнесу, та в першу чергу створювати нові робочі місця.
Отримати відповіді на запитання – що робить комунальна техніка на приватному будівельному майданчику та біля нього замість того, аби латати дороги, чистити зливову каналізацію та займатися іншими проблемними питаннями міста, яких у Полтаві з кожним днем накопичується все більше, нам дізнатися не вдалося – на телефонні дзвінки не відповідали ні начальник дільниці Іван Петров, ні профільний заступник міського голови Олександр Найпак. А ми, в свою чергу, продовжимо інформувати наших глядачів про розвиток подій навколо проблемного будівництва у самому центрі міста.